Zİraat Bankası Kredi Kampanyaları ile İhtiyaç, Konut ve Taşıt Kredisi Çekebilecesiniz! Vatandaşa ve Emekliye Uygun Faiz Oranları!

Ziraat Bankası düşük seviyeye çektiği konut ve diğer tüketici faiz oranlarını kur ve enflasyonda meydana gelen artışlar sebebiyle meydana gelen yükselişleri nedeniyle vatandaşlara kampanyalar düzenliyor. Kampanyaları resmi internet sitesinden duyuran Ziraat Bankası son dakika haber ve gelişmelerini takip edebilirsiniz…

Ziraat Bankası devlet bankası olarak firma katkı paylı konut kredisi kampanyasını vatandaşlara sağlıyor. Burada kredi özelliklerini inceleyebilir ve anlaşmalı konut projelerine ulaşabilirsiniz. Böylece Ziraat Bankasında vatandaşlara çalışana emekliye ve nakit kullanacakları farklı kredi kampanyaları sürdürülmeye devam ediyor.

Ziraat Bankası kredi faiz oranları ne durumda pek çok kişi araştırmaya devam ediyor. Özellikle konut ve taşıt alacaklar tüketici kredisi çekecekler faizleri karşılaştırıyor. Pek çok banka arasında en uygun faiz oranlarını belirleyen bankalardan kredi kullanmayı tercih ediyorlar. Döviz kurlarında meydana gelen artış kredi faiz oranlarını yeniden düzenlenmesine sebep oldu. Kredi faiz oranları güncel durumu ne durumda? Pek çok kredi kullanılacak vatandaş araştırıyor. 

Ziraat Bankası tüketici kredisi, taşıt kredisi faiz oranları ve geri ödeme tablosu ile vatandaşlara açık bir şekilde bilgi veriyor. Türkiyede en yaygın banka özelliğini taşıyan Ziraat Bankası her il ve ilçede müşterilerine özel imkanlar oluşturuyor.

Ziraat Bankası Kredi Kampanyaları Neler?

Türkiyenin en yaygın kullanıma sahip bankası olan Ziraat Bankası vatandaşlara her il ve ilçede şubeleri, ATMleri ile hizmet vermektedir. Ziraat Bankası kredi destek paketleri ile vatandaşlara rahatlayabilecekleri kredi olanaklarını sunmaktadır.

Çalışanın artışı kredi paketi kampanya süresi dolmuş olmasına rağmen kampanyası devam eden pek çok kredi seçeneği daha bulunuyor. Bu krediler arasında tatil destek kredi kampanyası, firma katkı paylı konut kredisi yer alıyor.

Tatil Destek Kredisi Kampanya Detayları

Ziraat Bankasından tatil yapmak isteyen vatandaşlara emekliye ve çalışana bankadan bireysel emeklilik sigortası müşterilerine tatil ve seyahat giderlerinin finansman ihtiyacını karşılayabilmeleri için kredi ürünü sağlanmaktadır.

Banka ile anlaşmalı olan seyahat acenteleri üzerinden tatil paketi satın almak için başvuranlar 8.000 TL toplam 10.000 TLye kadar 6 ay ödemesiz dönemli 36 ay vadeye uygun kredi finansmanı sağlıyor.

Kredi tutarının yüzde sekseni konaklama bedeli şeklinde acenteye ulaştırılırken %20’lik kısmı ise tatil harcamalarını karşılayacak olan müşterinin hesabına aktarılıyor. Kredinin bir takside acente firmasına ikinci taksiti ise banka tarafından ödeniyor. haberkervani.com haber sitesindeki habere göre  Müşteriler 9 ay sonra ödeme yapmaya başlıyor ve bu kredinin aylık faiz oranı 0.78 oranı oluyor. Müşterilerin başvuruları acenteler tarafından bankaya ulaştırılıyor. Kredi değerlendirme sonucu müşteriye SMS şeklinde gönderilerek kredisi olumlu sonuçlarının 72 saat içerisinde internet şubesinden veya Ziraat mobil uygulamasından kullanabilmesi mümkün oluyor.

Firma Katkı Paylı Konut Kredi Kampanyası

Ziraat Bankasından Türkiyede katma değer sağlayan ekonomik faaliyetler için ekonomide lokomotif oluşturma konumunda olan inşaat ve konut sektörüne yönelik uzun süredir. Etkin finansal çözümler oluştu diyor. Ziraat Bankası bugüne dek önce olduğu konut sektörüne sunmuş olduğu çözüm öneri ile vatandaşların memnuniyetini kazanıyor. Hem konut üreticisi hem de vatandaşın konut ihtiyacını karşılamak için pek çok nitelikli uygulama başlatılmıştır.

Konut kredisi kapsamında banka ile anlaşmalı konut üreticilerinden alacak oranlara aylık 0.99 faiz oranı benimsenerek 180 aya kadar vade seçenekleri sağlanmaktadır. 500.000 TL tutarlı konutlar için 120 ay vade ve aylık 0,99 faiz oranı ile kredi imkanı sağlanıyor. Ayrıca yüzde 0,50 kredi tahsis ücreti ile kullandırılan konut kredisi maliyeti yüzde 12,7337 lira olarak uygulanıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Veriyor Mu?

Ziraat Bankasına müracaat eden müşteriler konut kredisinde 4 farklı kredi seçeneğinden yararlanabiliyorlar. Konut kredilerinde ilk ayrım evin sıfır ve ikinci el olmasına göre değişirken diğer bir fark kredi ödeme sürecine göre belirlenmektedir. Banka 10 ve 15 yıllık ödeme planlarını müşterilerine farklı oranlar üzerinden oluşturmaktadır. Bu nedenle Ziraat Bankasından ev alacak olan müşteriler konut kredisi paketinde yer alan faiz oranları ve ödeme seçeneklerine göre tercih yapabilecekler.

Sıfır ev alanlar için Ziraat Bankasından 120 ay vade sıfır konut kredisi için faiz oranını % 0,99 belirlenmiş, 180 ay vade sıfır konut için faiz oranı % 1,09 olarak uygulanmaktadır.

İkinci el ev satın alımı için 120 ay vade ikinci el konut kredisi faiz oranı % 1,05 olarak belirlenmiş, 180 ay vade ikinci el konut kredisi için uygulanmış faiz oranı ise % 1.09 olarak belirleniyor.

Ziraat Bankası oluşturmuş olduğu bu oranlar ile ev alacak müşterilerine evin değerinin yüzde seksenini kredi çekme imkanı sunuyor. Bu kapsamda 100.000 TL konut kredisi kullanacak müşteriler için vade ve evin durumuna göre belirlenen ücretler şöyle;

  • 120 ay vade ile sıfır konut için tahsis ücreti 500 TL, faiz oranı 0.99 belirlenmiştir. Taksit tutarı aylık 1.427,78 TL ve yıllık maliyet oranı 12,9206 TL olarak hesaplanmıştır.
  • 180 ay vade seçeneği ile sıfır konut için 100.000 TL kredi karşılığında 1,09 faiz oranı 500 TL tahsis ücreti 1,2751 TL aylık taksit ve yıllık maliyet oranı 14,1862 TL olarak belirlenmektedir.

İkinci el konut için 120 ay vade ile 100.000 TL kredi karşılığında talep edilen faiz oranı 1,05 tahsis ücreti 500 TL aylık ödeme 1.469,61 TL yıllık maliyet oranı 13,7335 TL belirlenmiştir.

İkinci el konut için 180 ay vade ile 100.000 TL karşılığında 1,09 faiz oranı 500 TL tahsis ücreti 1.270,51 TL aylık taksit tutarı ve yıllık maliyet 14,1862 TL olarak hesaplanmaktadır.

Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvuru işlemi için konut kredisi kullanacak vatandaşlar internet bankacılığından ön işlemlerini gerçekleştirebilirken esas başvuru işlemleri için banka şubesine gitmek gerekiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir