Yılbaşı Büyük İkramiyesi Dudak Uçuklattı! Tam 500 Kilogram…


Milli piyango idaresi yılbaşı özel çekilişi 80 milyon lira olarak belirlenmişti. Bu paranın talihliye ödenmesi ve ilgili bankada hazırlık yapıldı ve kamuoyu ile görüntü paylaşıldı. İkramiye 200 liralık banknotlar halinde hazırlandı ve 400 adet balyadan binlik oluşturuldu. Elde edilen toplam değeri 500 kilogramı buldu.
Yılbaşı özel çekilişi dolayısıyla büyük ikramiye dağıtılacak ve talihlisini bekliyor. Milli piyango idaresinin anlaşmalı olduğu Vakıf Bankası şubesinde paralar basınla paylaşıldı. İkramiye 200’lük banknotlar halinde 400 adet balyadan oluştu ve ikramiyeyi oluşturan paraların toplam ağırlığının 500 kilogram olduğu belirtildi. Büyük ikramiye 100 liralık banknotlardan oluşturulsaydı 800 balyadan oluşacak ve ağırlığı da 800 programı bulacaktı.

Hazırlanması 8 Gün Sürdü
Milli piyango idaresi yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre 80 milyonun hazırlığının 3 kişi tarafından 8 günde 8 saat çalışarak hazırlandığı belirtildi. İdarenin yapmış olduğu hesaplamalara göre 80 milyon liralık ikramiye ile 250 bin liralık 320 adet araç satın alınabiliyor. Yine Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Murtaza Çakır yapmış olduğu açıklamada Ankara depolarındaki biletlerin tamamının tükendiğini, seyyar bayilerde, şubelerde ve sayısal terminallerinde biletlerin mevcut olduğunu söyledi. Şu an için biletlerin yüzde seksen oranında satıldığını belirten Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Çakır yılbaşına kadar son günlerde de satışın devam edeceğini belirtti.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir