Yeni Yılda WhatsApp Destek Vermeyeceği Telefonları Açıkladı


Günümüzde artık pek fazla kullanılmayan eski model bazı akıllı cihazlarla ilgili WhatsApp artık destek vermeyeceğini açıklamıştı. 2020 yılına girmeye sayılı günler kala WhatsApp’tan yeni yılda destek verilmeyecek akıllı telefon modellerinin isim listesi açıklandı.
    
WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre WhatsApp kullanabilmek için akıllı telefonların işletim sistemlerinin Windows Mobile, iOS 7 ve Android 2.3.7 sürümlerinden daha yüksek olması gerekecek. Geçmişte Blackberry ve Nokia telefonlardan desteğini çektiğini açıklayan WhatsApp bu sefer marka olarak bir açıklama yapmadan işletim sistemleri üzerinden yapacağı kısıtlamayı anlattı.
    
Tarihler 1 Ocak 2020’yi gösterdiğinde anılan işletim sistemlerine hiçbir şekilde yükseltme şansı olmayan modeller ise iPhone 4S’e kadar olan Apple akıllı telefonlar oldu. Bunun dışında Android işletim sistemini kullanan telefon sahipleri dilerlerse WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilmek için sürümlerini yükseltmeleri gerekiyor. Tabi bunun için de olası bir yavaşlama riskini de göze almak gerekiyor.
    
Yeni yıla girdikten sonra akıllı telefon sahiplerini tam anlamıyla neyin beklediği ise o güne gelindiğinde ortaya çıkacak. WhatsApp her ne kadar destek vermeyeceğini açıklasa da eski sürüme sahip olan kullanıcıların uzun bir süre daha WhatsApp kullanabileceği öngörülüyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir