Yeni Yıl Öncesi Yurdun Birçok Yerine Kar Yağışı Uyarısı Yapıldı


Meteoroloji 25 Aralık 2019 Çarşamba gününden itibaren yurt genelinde bir soğuk hava dalgasının hakim olacağını ve yer yer kar yağışlarının görüleceğini açıkladı.
    
Yurdun genelinde hava sıcaklıklarının bugünkü sıcaklığa göre en az 2, en fazla 4 derece daha düşeceğini ifade eden Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, hızlı hava geçişlerinden dolayı yaşanabilecek sağlık problemlerine karşı halkı tedbirli davranmaya davet etti.
 

    
Meteorolojinin açıklamasına göre yarın Balıkesir, Denizli, Muğla, Adana, Antalya, İzmir, Isparta ve Karaman’da sağanak yağmur etkili olacak ve hafta sonuna kadar bu yağışlar devam edecek. Yapılan açıklamanın devamında ise Perşembe gününden itibaren özellikle yurdun iç kesimleri ile doğu bölgelerinde yağmurun yerini kara bırakmasının beklendiği de açıklandı.
    
Özellikle büyük şehirlerle ilgili detaylı açıklamalar yapan Meteoroloji Ankara’nın bazı bölgelerinde kar yağışının Çarşamba gününden başlamasının, Perşembe günü ise şiddetini artırmasının beklendiğini açıkladı. İstanbul’da ise Pazar gününe kadar kar yağmayacağı fakat hava sıcaklıklarının 12 dereceye kadar düşebileceği belirtildi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Exit mobile version