Xiaomi Ekran Altı Kamerası ile Çekilen Fotoğrafı Yayınladı


Akıllı telefon pazarının en dinamik isimlerinden biri olan Xiaomi, yeni teknolojilere öncü olmaya devam ediyor. Hatırlanacağı üzere bir süre önce Çinli üreticinin tedarikçilerinden birisi ekran altı kamera teknolojisi üzerine önemli adımlar atmıştı. Hatta bu bağlamda ekran altı ön kameraya sahip ilk telefonun Xiaomi’den gelmesi bekleniyordu.

Lakin bir diğer Çinli akıllı telefon üreticisi olan ZTE, Xiaomi’den hızlı davrandı ve ilk ekran altı kameraya sahip modelini 1 Eylül’de tanıtacağını açıkladı. ZTE’den gelen bu somut hamle Xiaomi’yi de harekete geçirdi.

İşte Xiaomi’nin ekran altı kamerası!

Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi üzerindeki çalışmalarını arttırırken Çinli üreticinin kat ettiği yol da sızdırılan bir fotoğrafla ortaya çıkmış oldu. 

Bu fotoğraflar aslında aynı kamera ile çekildi. Aradaki tek fark ise kameranın yerleşimi. Soldaki fotoğrafı çekerken kamera ekran altına konumlandırılırken, sağdaki fotoğrafta ise normal bir şekilde konumlandırılıyor.

Görüldüğü üzere iki fotoğraf arasında hayli fark var. Bu da Xiaomi’nin mevcut ekran altı kamera teknolojisinin hala tam verimli çalışmadığını gösteriyor. Ne zaman bu iki fotoğraf arasındaki fark sıfıra yaklaşırsa, o zaman ekran altı kamera kurulumunun kayıpsız bir şekilde çalıştığını söylemek mümkün olacaktır. Lakin hali hazırda böyle bir durum söz konusu değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir