WhatsApp’tan Flaş Açıklama! Artık Destek Vermeyecek


Genellikle yaptığı güncellemeler ile bünyesine kattığı ek özelliklerden sıkça bahsettiren dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması WhatsApp bu sefer yaptığı açıklamayla 1.5 milyon kullanıcısını hayal kırıklığına uğrattı.

Uzun yıllardan bu yana tüm akıllı telefonlarda kolaylıkla yüklenip kullanılabilen ve dünya çapında popüler olan WhatsApp uygulamasına 16 Aralık 2019 tarihinden sonra işletim sistemi Windows olan telefonlar güncelleme alamayacak. WhatsApp tarafından yapılan bu açıklama şok etkisi yaratırken, halihazırda kullanımda olan WhatsApp versiyonunun sıkıntısız bir şekilde kullanılmaya devam edileceği de açıklandı. Bu tarihten sonra WhatsApp uygulamasına getirilecek özellikleri deneyimlemek isteyen Windows işletim sistemli telefon sahipleri ya telefonlarını değiştirecek, ya da bu özelliklerden mahrum kalacak.

DAHA ÖNCE KISITLAMAYA GİTMİŞTİ
    
WhatsApp daha önce Android ve iOS işletim sistemleriyle ilgili de bir kısıtlamaya gitmiş ve Android için 2.3.7, iOS için ise 7 versiyonundan öncekilere desteğini kestiğini açıklamıştı. Windows işletim sistemine sahip olan telefonlar için toptan olarak verilen bu kararın telefon satış oranlarını da büyük ölçüde değiştirmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir