WhatsApp Toplu Mesajları Yakında Tarih Oluyor


Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp gelen şikayetler üzerine toplu mesaj gönderimini kaldırmaya karar verdi.
    
Özellikle bayramlarda toplu bir şekilde listesindeki herkese aynı mesajı göndermek isteyenlerin işini oldukça kolaylaştıran toplu mesaj uygulaması, WhatsApp uygulamasını ticari amaçla rahatsız edici reklamlar yayınlayan kişilerin kötüye kullanımı sebebiyle kaldırılacak.
    
WhatsApp yaptığı açıklamada toplu mesaj özelliğinin 7 Aralık 2019 Cumartesi günü kaldırılacağını belirtirken, bu özelliğin kullanımı dışında başkalarını rahatsız edici, yanıltıcı ve ticari amaçla yapılacak aşırı paylaşımlardan ötürü de hukuki işlemler başlatma hakkını saklı tuttuğunu ifade etti. Kullanıcılardan gelen aşırı şikayet sebebiyle böyle bir teknolojik düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu anlatan WhatsApp yöneticileri, her zaman kullanıcıların önerilerine ve ihtiyaçlarına kulak vermeye devam edeceklerini ifade etti.

TOPLU MESAJ ÖZELLİĞİ ARTIK KULLANILMAYACAK
    
Bu özelliğin artık kullanılamayacak olması, telefonuna sürekli alakasız reklamlar gelen büyük bir kitleyi oldukça memnun etti, bazıları ise bu duruma büyük tepki göstererek sosyal medyadan isyan etti.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir