Vodafone 5GB İnternet Veriyor! Uzaktan Eğitim İçin Kullanılabilecek! EBA Nedir?

Vodafone, 5 GB bedava internet veriyor. “Vodafone Yanımda” uygulamasını indiren vatandaşlar 1 hafta geçerli 5 GB internete sahip oluyor. Böylece faturasız hat sahipleri, 1 haftalık 5 GB internet kullanmaya hak kazanacak. “Yanımda” uygulaması, App Store ve Google Play Store uygulamalarından indirilecek. Kimler 5 GB internet alabilir? Bedava internet alım şartları nelerdir? Detaylı bilgiler haberimizde yer almakta…

EBA Platformu Çerçevesinde 5 GB İnternet Veriliyor!

Korona virüs salgını, eğitim hayatına büyük bir darbe vurmuştu. Öğrenciler eğitim öğretim yılına ikinci dönem başında ara vermiş ve uzaktan eğitim yoluyla eğitim almaya başlamışlardı. Vodafone, 2020-2021 eğitim öğretim yılında öğrencilerin derslerden geri kalmaması adına 1 hafta süreyle “5 GB Vodafone EBA İnternet Paketi” hediye ediyor. Bu paket faturasız hat sahiplerine verilmekte. Ayrıca herhangi bir ek ücret yansıması da söz konusu değil. 

5 GB Vodafone EBA İnternet Paketi Nasıl Alınır?

Vodafone uygulamasından 5 GB Vodafone EBA İnternet Paketi kazanmak kolay olup aşağıdaki adımlar uygulanması gerekiyor.

  • Akıllı telefonlardan “App Store” ya da “Google Play Store” uygulamalarına girerek arama motoruna “Vodafone Yanımda” yazıldıktan sonra uygulamaya tıklanarak uygulama telefona indirilir.
  • Uygulamaya, kısa mesajla gelecek olan şifre kullanılarak giriş yapılır.
  • Uygulama içerisinde “Ek Paketler” butonuna basılır ve burada yer alan 1 haftalık 5 GB Hediye internet etkinleştirilir.
  • Eğer telefonda yanımda uygulaması var ve bu kampanyadan hiç yararlanılmamışsa, yukarıdaki adımlar aynen uygulanmalıdır. Yalnız, burada dikkat edilmesi gereken nokta; EBA 5 GB interneti almadan önceki 30 günlük süreç içerisinde numarayı faturasız hatta ya da Vodafone hatta taşımaktır.

Tüm adımlar gerçekleştirildikten sonra Vodafone, %80 ve %100 bilgileri SMS ile başvuran kişilere gönderecektir. EBA ders programlarının başlamasıyla bu internet kullanılmaya başlanabilir.

EBA Nedir?

Açılımı “Eğitim Bilişim Ağı” olan EBA, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanmış olup materyal ve teknolojinin kaynaşmasıyla oluşmuş olan sosyal bir eğitim platformudur. Uzaktan ya da normal eğitim hayatında olumsuz etkileri minimize etmeyi amaçlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir