Uyurken Cep Telefonundan Uzak Durun!


Akıllı cep telefonlarının günlük hayatımızın önemli bir parçası olmasından sonra birçok işimiz kolaylaşsa da sağlık açısından büyük bir tehlike altına da girdiğimiz gerçeği açıkça karşımızda duruyor.
    
Bilim adamları tarafından ortaya konulan veriler cep telefonlarından yayılan radyasyonun sağlık üzerindeki olumsuz etkilerini gözler önüne serdi. Bunun yanında radyasyonun uyku düzenini de bozduğu açıklandı.
 

  
Güne zinde başlamak için herkesin en az 7 saatlik bir uyku uyuması gerektiğini söyleyen bilim adamları cep telefonlarını kendilerine yakın tutanların kesintisiz bir uyku uyumasının zor olacağını açıkladı. Yalnızca radyasyonlar değil, uykuya dalmadan önce cep telefonunda sosyal medya hesaplarını kontrol etmek ya da bir video izlemek gibi alışkanlıkları kalıcı hale getirenler için de uyku düzeninin zamanla daha kötüye gideceği belirtildi.

KANSER HASTALIKLARINA SEBEB OLUYOR
    
Bilim adamları cep telefonu dışında yatak odasında bulunan televizyonların da uyku düzenini bozacağını açıkladı. Yeterince uykulu hale geldikten sonra teknolojiden tamamen soyutlanması gerektiğini ve yalnızca uyku uyumak için yatağa girilmesini tembihleyen bilim adamları olası kanser hastalıklarına da yakalanmamak için cep telefonlarının baş ucuna konulmamasını tembihledi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir