Ülkeyi Yasa Boğan Güleda Cankel Cinayetinde Flaş Gelişme


19 Kasım 2019 tarihinde kaldığı apart dairede eski erkek arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürülen 19 yaşındaki genç kızın cinayet zanlısı Zafer P. (19) olayla ilgili yaptığı itiraflar kan dondurdu.
4 yıllık sevgilisinden ayrıldıktan sonra tekrar barışmak için Isparta’ya giden Zafer P. Amacının öldürmek olmadığını planlamadığını ve pişman olduğunu söyledi. Canice öldürülen Güleda Cankel’in olayının ardından yurt genelinde bir çok sivil toplum kuruluşundan ve sosyal medya üzerinden binlerce kişi olayı lanetle kınadı.

Ispartada üniversite öğrencisi Güleda Cankelin öldürülmesi olayında son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Genç kızı öldüren cani eski sevgilinin Isparta Cumhuriyet Başsavcılığında olaya ilişkin verdiği ifadede şok detayları anlattı. İşlediği cinayetin tüm detaylarını tek tek anlatan katil, polis tarafından yapılan sorgusunda sorulan sorulara verdiği cevaplar haberin detayında…

Ispartada üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Güleda Cankeli öldüren Zafer Pnin, Isparta Cumhuriyet Başsavcılığında verdiği ifadenin detayları ortaya çıktı. Savcılıktaki ifadesinde Muğlada oturduğunu ve tornacılık yaptığını belirten Zafer P. (19), cinayeti işlediğini itiraf etti.

EMNİYETTEKİ İFADESİNDE…
Isparta Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde alınan ifadenin de kendisine ait olduğunu ve bu ifadesini tekrar ettiğini belirten Zafer P, 2015 yılında Muğlada bir arkadaş ortamında tanıştığı Güleda Cankelin üniversite okumak için Ispartaya geldiğini, bu süreçte aralarının açıldığını ileri sürdü.
Cinayeti nasıl işlediğini detaylarıyla anlatan Zafer P, sorgusunda bir sayfalık mektubunun sorulması üzerine, şunları iddia etti:
“Ben bu mektubu yaklaşık 2-3 gün önce yazdım. Bu mektubu korkutmak amacıyla Güleda Cankele atacaktım. Beni her türlü sosyal medya mecrasından engellediği için mektubu ona atamadım. Ispartaya ilk geliş amacım Güleda Cankel ile barışmaktı.”

Cinayeti önceden planlamadığını, bir anlık sinirle Güledayı öldürdüğünü ileri süren Zafer P, “pişman” olduğunu söyledi.
“15 KASIMDA KENTE GİTTİM…”
Güledanın Ispartaya gittikten sonra kendisinden ayrıldığını iddia eden Zafer P, 15 Kasımda kente giderek konuşmak istediğini, iki gün kentte vakit geçirdikten sonra Güledanın kaldığı mahalleye gittiğini beyan etti…

Zafer P, daha sonra Güleda Cankel ile görüştüğünü belirterek, “Aramızda hakaret ve yaralama olayları gerçekleşti. Bu olaylara ilişkin emniyette ayrıca ifade verdim. İfade işlemlerinin ardından her ikimiz de serbest bırakıldık. Olay günü 11.30-12.00 sıralarında tekrar tartıştık.” iddiasında bulundu.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir