Ukrayna’da Çiftlikbank’ın Kurucusu Tosuncuk Aranıyor


Uzun süredir gündemde kendine yer bulmayan Çiftlikbank’ın kurucusu Mehmet Aydın Ukrayna’da görüldü. Bu haberi alan Türk vatandaşlar Ukrayna sokaklarına Mehmet Aydın için aranma ilanları astı.

Toplamda 132 bin kişinin parasını çeşitli vaatlerle alarak bir anda ortadan kaybolan Mehmet Aydın büyük bir dolandırıcılığın altına imzasını atmıştı. Çiftlikbank isimli bir uygulamaya para yatırarak inek ve tavuk alınmasını, sonrasında onun ürünlerinin satılmasını ve para kazanılmasını vaat eden Mehmet Aydın, inandırdığı kişilere önce belirli miktarda paralar dağıtmış, ardından yurdu terk ederek kayıplara karışmıştı. Mehmet Aydın’ın Ukrayna’da gördüğünü iddaa eden Ziya Kara isimli şahıs bu haberi duyurduktan sonra birçok Türk Mehmet Aydın’ın peşine düştü. Ukrayna’da etrafa Mehmet Aydın’ın resmini asan vatandaşlar Mehmet Aydın’ı bularak Türkiye’ye iade etmekte kararlı.
    
Konuyla ilgili Kiev’de bulunan Türk Büyükelçiliği de bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada kendilerine resmi olarak böyle bir açıklama yapılmadığı, Ukrayna’nın basın yayın organlarında da bu konuyla ilgili bir haber bulunmadığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir