Tuvalette Telefonla Oynama Basur Yapıyor!


    Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren alışkanlıklardan olan tuvalete telefonla girme alışkanlığının sağlığımızı ciddi anlamda tehdit ettiği açıklandı.
  
 Bir zamanlar elde gazete ile girilen tuvaletlere şimdilerde ise akıllı cep telefonu ile girmek ve instagram, facebook gibi sosyal medyada vakit geçirmek günümüzün popüler hobilerinden biri haline geldi. Op. Dr. Yasir Gözü tarafından tuvalette uzun süre geçirmeye ilişkin olarak yapılan açıklamada, cep telefonları ile tuvalete girdikten sonra alafranga tuvaletlerde uzun süre oturularak beklenmesinin makat sağlığı açısından oldukça tehlikeli olduğu vurgulandı.
 
   Vücudumuzun anüs bölgesinin etrafındaki damarlarda toplanmanın yaşanması, bunun da halk tabiriyle basur olarak adlandırılan hemoroid rahatsızlığına davetiye çıkaracağını ifade eden Yasir Gözü, tuvalette geçirilen zamanın 5 dakikayı aşmaması gerektiğini belirtti. Büyük tuvaletin haftada en az 3 defa yapılması gerektiğinin de altını çizen Gözü, gün içerisinde yapılacak olan kısa yürüyüşlerin de bu tip hastalıklara yakalanmamak için faydalı olacağını söyledi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir