Tüfeğini Temizleyen Amca Yeğenini Vurdu


Gaziantep Şahinbey ilçesinde yaşayan Ali K. Fatih K. ve Bilal K. aynı evde beraber yaşıyorlardı. İddiaya göre sabahın ilk saatlerin de tüfeğini temizlerken birden ateş aldı. O esnada, yeğeni Fatih K. da amcasının bulunduğu odada uyuyordu.

Tüfekten çıkan saçmalar, yeğeni Fatih K. Tam karın bölgesine isabet etti. Olay tam olarak Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesindeki Türk tepe mahallesinde gerçekleşmiştir. Olayın yaşanmasının ardından sesleri duyan insanlar, polisi ve sağlık ekiplerini aradı. Daha sonra vakanın olduğu yere gelen sağlık personelleri, Fatih K.’nın hayatını kaybettiğini belirtti. Hayatını kaybeden Fatih K.’nın otopsisi yapılmak üzere, adli tıp kurumu morguna götürüldü.

Amcası Yanlışlıkla Yeğenini Vurdu
Gaziantep adli tıp morgunda ki işlemler tamamlandıktan sonra, cenaze yakınlarını teslim edildi. Cenazeyi alan yakınları, üzgünlükten yasa boğuldu. Şahinbey ilçesinde ki yaşanan vakanın ardından yakınları sinir krizi geçirdi. Çocuğun tabutuna baktıkça üzülen yakınları, “onu götürmeyin, götürmeyin. Benimle kalsın” diyerek haykırdı. Cenaze aracının arkasından derin üzüntülere boğulan sevdikleri, derin bir acıyı yaşadı. Çocuğun cenazesi teslim alan yakınları, en yakın mezarlığa defnedilmek üzere götürdü. Cenazesi kırsal küllü mahallesinde bulunan mezarlığa defnedildi.
 

Olayın Ardından Amcası Kaçtı

Sabah saatlerinde tüfeğini temizleyen amcası, yeğenini yanlışlıkla vurduktan sonra olay yerinden kayboldu. Olayın hemen ardından emniyet güçleri olay yerine geldiğinde Ali. K:nın kaçmış olduğunu öğrendi. Bunu öğrenen polisler, olay sonrası bir anda panikle kaçan Ali K.’yı Şahinbey ve Gaziantep bölgesinde aradı. Öğle saatlerine kadar bütün semtleri ve ilçeleri arayan emniyet güçlerine Ali K. teslim oldu. Yeğenini yanlışlıkla vuran amca, öğle saatleri üzerine polise teslim olarak suçunu belirtti. Yakınlarının üzüntüye boğulduğu olayla ilgili geniş çaplı araştırma başladı.