Trabzonspor’daki Kalenin Emanetçisi Lise Öğrencisi Kimdir! İşte O İsim


Trabzonspor’da dünkü açıklamalara göre korona olan kişi sayısı 7’ye çıktı ve bunlardan 6’sı futbolcu. Süper Lig’de 26. Haftada Başakşehir ile Trabzonspor’un maçı vardı. Maçta ilk 3 kaleci Uğurcan Çakır, Erce Kardeşler ve Arda Akbulut’un yokluğu nedeniyle 18 yaşında olan lise öğrencisi Kağan Mordaoğlu Trabzonspor için kaleyi koruyacak.
Korona virüs vakalarının gün geçtikçe arttığı Trabzonspor’da kale Kağan Mordaoğlu’na emanet edildi. 6 oyuncusunu saf dışı bırakmak zorunda kalan Trabzonspor’un Başakşehir maçında Abdülkadir Ömür, Trondsen sakatlıkları nedeniyle Nwakaeme ise cezalı olduğundan oynayamayacak.

Trabzonspor’u zor durumda bırakan şey hastalıkla beraber hem cezalı hem de sakat olan oyuncularının olması oldu. Abdullah Avcı, açığı kapatmak içinse lise son sınıf öğrencisine kalede şans verecek. Tabloya göreyse Trabzonspor, Başakşehir ile olan maçına 10 eksikle çıkacak.

Son Sınıf Öğrencisi Kağan Moradaoğlu

Trabzonspor’da 3 kaleci sağlık sorunları nedeniyle Başakşehir maçında forma giyemeyecek. Teknik direktör Abdullah Avcı da kalede lise son sınıf öğrencisi olan Kağan Moradaoğlu’na forma giydirecek. Moradaoğlu, U17 Milli Takımı’nda görev yapıyor ve 193 cm boya sahip. Başakşehir maçında Kağan Moradaoğlu için yedek oyuncu ise yine lise son sınıf öğrencisi olan Hakan Aydın olacak.

Kalecilerin sağlık sorunlarının olması ve Başakşehir maçında bulunamayacak olmaları sebebiyle Abdullah Avcı, Kağan Moradaoğlu’na mecbur kaldı. Onunla aynı yaşta olan yedek oyuncu ise Hakan Aydın olacak. Gençlere şans vermek isteyen teknik direktör, eksik kalecilerin yerine lise son sınıf öğrencilerini tercih etti. Genç eldivenin U17 Milli Takımı’nda görev yapması ve 193 cm boyunda olması da kaleci olması için yeterli oldu. Başakşehir mücadelesinde boy gösterecek olan Kağan Moradaoğlu, 18 yaşında ve maçta kale ona emanet.