Trabzonspor’a Korona Virüs Engeli! Tüm Futbolcular Virüse Yakalandı


Doğan Haber Ajansı’ndan edinilen bilgiler ışığında Trabzonspor  A takım kadrosu bünyesinde çalışan bir kişinin korona virüse yakalandığı tespit edilmiştir. Bu akşam oynanması beklenen Başakşehir maçı öncesi ortaya çıkan bu haberle birlikte korona virüse yakalanan kişi sayısı da 10 kişiyi bulmuştur. Korona virüs birçok insanı etkisi altına alırken aynı zamanda spor kulüplerinde de etkisini gösterdi.

Bu akşamki maçta kadrosunu korona  virüse göre şekillendiren bir Trabzonspor sporseverlerle buluşacaktır. Kulüp yetkililerin yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda edinilen bilgilere göre PCR testi pozitif çıkan futbolcular ve personellerin genel sağlığı iyi olanların ev karantinasında olduğu bildirilmiştir.

Yetkililerden alınan bilgilere göre, kulüp içerisinde yapılan düzenli testler sonucunda ortaya çıkan bir hadisedir.  Kulüpte rutin olarak tedbirler uygulanmakta ve dezenfeksiyon işlemleri yapıldığı Trabzonspor kulübü yetkilileri tarafından bildirilmiştir.

Bordo Mavililerin  Zorlu Korona Sınavı

Bordo Mavili ekibin korona virüs ile sınavı bitmiyor. 7 futbolcusu ve 3 personelin toplamda 10 kişinin Covid 19 testlerinin pozitif çıkması üzerine çıkan haberler doğrulanmıştır. Medipol Başakşehir maçı öncesi ortaya çıkan korona tablosunda sayısı artan Trabzonsporlu futbolcuların ve personelin tedavileri devam etmektedir.

Futbolcuların ve A takım personelinin testlerinin pozitif çıkması, Medipol Başakşehir  maçı öncesi Trabzonspor’un kadrosunda eksiklikler olmasına yol açmıştır. Son dakika gelişmesi olarak yansıtılan korona vakaları, maç öncesinde futbol severlerle paylaşılmıştır