Tosun Paşa Beşiktaş’a Dönmeye Karar Verdi


Beşiktaş’ta ortaya koyduğu inanılmaz performanstan sonra 22.5 milyon euro gibi rekor bir bedelle geçtiğimiz yıl İngiliz Everton kulübüne transfer olan Cenk Tosun Beşiktaş’a dönmeye karar verdi.

2017-2018 ara transfer döneminde büyük umutlarla Everton takımına giden Cenk Tosun bekleneni veremedi. Bu sezon yalnızca 6 farklı maçta Everton formasını terleten Cenk Tosun, genellikle oyuna sonradan dahil oldu. Bu maçlarda toplamda 247 dakika süre alan Cenk Tosun bir gol ve asistlik performans yakaladı.

OLUMLU BAKIYOR..
    
Süper Ligde ve Avrupa Kupalarında iyi bir performans çizmeyen Beşiktaş takımında teknik direktör Abdullah Avcı da ara transferde bir forvet ve bir kanat oyuncusu transfer edilmesi gerektiğini söylemişti. Milli takımda ilk 11’de kendisine banko yer bulan fakat kulübünde bir türlü gözemeyen Cenk Tosun’un Beşiktaş’a dönmesine çiçeği burnunda Başkan Ahmet Nur Çebi de ilk seçildiği günden itibaren olumlu baktığını belirtmişti.
    
Tüm bu gelişmelerin ışığında Beşiktaş’ın yakın zamanda Cenk Tosun’un kulübü Everton’a 6 aylık bir kiralama teklifi yapacağı öğrenildi. Yapılacak olan teklifte satın alma opsiyonunun da bulunacağı ve Cenk Tosun’un performansına göre bonservisinin de alınabileceği iddaa edildi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir