Taşeron İşçiye Zam Müjdesi Verildi! Yüksek Oranlı Zam Yapılacak!

Taşeron işçilere müjdeli bir haber geldi. Buna göre her taşeron işçiye 1000 ₺ rekor seviyede bir zam artışı yapılacak. Haberi duyan taşeron işçiler, bu zamma çok sevindi. 2 yıldır 4+4 zam nedeniyle enflasyon kurbanı olan taşeronlar için bu haber oldukça umut verici. Bu haber hakkındaki ayrıntılara aşağıdaki yazıda yer verilmiştir.

Büyük Zam Taşeron Çalışanları Oldukça Heyecanlandırdı

Taşeron işçilere zam haberi ilk olarak Bozova Belediyesi’nden geldi. Habere göre; kanun hükmündeki kararname kapsamında çalışan işçilere yaklaşık %45 oranında bir zam yapılacağı belirtildi. Bu zam taşeron işçi maaşlarında rekor bir maaş artışı meydana getirdi. Zam artışını duyan taşeron işçiler oldukça heyecanlandı. 

Sözleşme Hazırlıkları Üzerinde Hızlı Bir Çalışma Yapılıyor

Rekor zam artışı Bozova Belediyesi ve Hür Belediye İş Sendikası kapsamındaki taşeron çalışanlar için geçerli. Ayrıca Hür Belediye İş Sendikası, zamlı maaş ile ilgili sözleşme hazırlıklarının hızlı bir şekilde ilerlediğini ve tüm sorunların çözümleneceği açıklamasında bulundu.

Toplantıda Tüm Detaylar Konuşuldu!

Bozova Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Ziro; Bozbel A.Ş. yetkilileri ve taşeron çalışanlarını kapsayan bir toplantı düzenledi. Toplantıda, Hür Belediye İş Sendikası bünyesinde çalışan her taşeron işçiye maaşlarına ek olarak 1000 ₺ zam vereceklerini ve belediye başkanının talimatlarıyla bu zam konusunda çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Belediye Taşeron İşçiye Sahip Çıkacak

Belediye Başkanı Suphi Aksoy, Bozova Belediyesi ve Hür Belediye İş Sendikası’nda çalışan taşeronlara minimum 1000 ₺ verileceğini açıkladı. Belediye yetkilileri: “Taşeron işçilerimize imkan fırsat doğrultusunda gerekli düzenlemeler yapıyoruz, hayırlı olsun.” diyerek taşeron çalışanlarının arkalarında durduğunu, taşeron çalışanlara destek çıktıklarını belirttiler.

Tüm Taşeronlar Sözleşmenin Yapılacağı Tarihi Bekliyor.

Sözleşmeye günler kaldı. Taşeron işçiler bu konuda çok heyecanlı. Tüm taşeron işçilerin, kanun hükmünde kararname kapsamında kadroya geçişleri için sözleşmenin bitimine az kaldı. Sözleşmenin (YHK) toptan bir şekilde bitmediği 31 Ekim 2020 tarihine kadar yeni bir sözleşme (KHK) imzalanması beklenmekte. Bu sözleşme sonrası taşeron işçiler hem maddi anlamdaki sıkıntılardan kurtulacak hem de hak ettikleri maaşı alabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir