Tarih Belli Oldu! Emekliye 2000 TL İkramiye Geliyor


2021 yılı bayram ikramiyesi hakkımda flaş gelişme yaşandı. Emekli vatandaşlar bu yıl alacakları ikramiyeleri ve tarihleri araştırmaya başladı. Bu sene ilk ikramiye 10-12 Mayıs arasında ramazan bayramı ikramiyesi olarak hesaplara yatırılacak. İkinci ikramiye ise kurban bayramı ikramiyesi olarak 12-16 Temmuz arasında hesaplarda olacak. İki ikramiye için de yatacak para 1000 er lira. Yani bir yılda toplam yatacak ikramiye 2000 TL olarak hesaplanmış oluyor.

Emekliye Promosyon Sürprizi Geliyor

Emekli vatandaşa bayram ikramiyesinin toplam 2000 TL olmasından sonra kimlerin bu ikramiyeden faydalanmaya hak kazanacağı araştırılmaya başlandı. Bu yıl bankalar 3 yıl taahhüdü dolanlara en az 500 TL olmak üzere promosyon da veriyor. Bu promosyon miktarları maaşa göre artıyor. Yeni emekli aylığı almaya başlayanlar da bu promosyonlardan yararlanabiliyor. Mayıs ayından önce emekli aylığı bağlananlar hem ramazan hem de kurban bayramı ikramiye alabiliyor. Ama temmuz sonuna kadar aylık bağlananlar sadece kurban ikramiyesi alabilecek. Ayrıca emekli ikramiyesi alacak olanların herhangi bir başvuru yapması gerekmiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu bu ödemeleri otomatik olarak emekli vatandaşların hesaplarına yatırıyor.

Kimler Emekli ikramiyesinden Faydalanabilecek?

2021 yılı emekli ikramiyesinden faydalanabilecekler şu şekilde. Sosyal güvenlik Kurumu’ndan yaşlılık, vazife malullüğü, ölüm aylığa gibi ve sürekli iş göremezlik geliri alanlara da emekli ikramiyesi Yatırılacak. Şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terör mağdurları da ve bu kişilerin hak sahiplerine emekli ikramiyesi yatırılacak. Emekliler kurban ve ramazan bayramında önce bu ikramiyeleri alabilecekler. Emekli ikramiyelerinden hangi sebep olursa olsun kesinti yapılamıyor. Ayrıca bu ikramiyeler haciz de edilemiyor. 2 aylık alanlar ise 2 dosyadan hangisi yüksekse o dosya baz alınarak ödeme yapılacak.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir