Süleyman Soylu, Mehmet Metiner, CNN Türk canlı yayınında kavga! Şok sözler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile AKPli eski milletvekili Mehmet Metiner, CNN Türk canlı yayınında kavga etti.

Soylunun “Konuşmanıza müsaade etmiyorum” sözlerine Metinerin “Sizden müsaade istemiyorum. Siz müsaade makamı değilsiniz” şeklindeki yanıtı dikkat çekti.,

CNN Türk canlı yayınında Süleyman Soylu ile AKPli eski milletvekili Mehmet Metinerin tartışması sosyal medyaya damga vurdu. 

Metinerin sözlerine öfkelenen Soylu, canlı yayına telefonla bağlarak şu ifadeleri kullandı:

“ELİMİZDE İSİMLER VAR”

“Televizyon kanallarında bir de bizim arkadaşlarımızın elimizde isimler var demelerini bizzat kendime hakaret sayarım. 

Bana her zaman ulaşabilecek insanların basın üzerinden konuşmasını doğru kabul etmiyorum. Eksiksiz olan Allahtır. Bizim de bir sürü eksikliğimiz var ama ben bunu kabul etmiyorum. Söyleyeceğim bu kadar.”

TARTIŞMA İYİCE BÜYÜDÜ

Süleyman Soylunun sözlerini bitirdiği sırada AKPli Mehmet Metiner “Müsaade eder misiniz?” dedi. 

Soylu ise Ben müsaade falan etmiyorum. Söyleyeceğinizi söylediniz zaten. Oradan söylemeye devam edersiniz aynı şekilde” diye yanıt verince Metiner, “Sizden müsaade istemiyorum sayın bakanım. Siz müsaade mercii değilsiniz.” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

“EN AZ ONUN KADAR AK PARTİLİYİM”

“Sayın bakanımızla kamuoyunda tartışmak istemem. En az onun kadar AK Partiliyim. Hükümetimizin bir bakanıdır, o hükümet benim de hükümetim. Benim sözlerim üzerine bağlanmasını ben de teessüfle karşıladım.”

“RAHATSIZLIK DUYUYORSA…”

“Ben sadece silahlı bürokrasi içerisinde her iki bakanlığımızın yetkililerinin de çok dikkatli olmasını söyledim. Ben İçişleri Bakanlığında FETÖcüler atandı demedim. Sayın Soylu ne kadar risk içinde bir hayat sürüyorsa Mehmet Metiner de risk içinde bir hayat sürüyor.

Benim medya üzerinden konuşmamdan rahatsızlık duyuyorsa onun da telefonla bağlanıp benimle medya karşısında tartışmaması lazım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir