Son Zamanların En Çok Kazandıran Yatırımı!


Çamaşırhaneler vermiş olduğu hizmetler ile en çok kazandıran yatırım alanlarından biri oldu. Oteller, hastaneler, öğrenci kampüsleri ve turistler için yalnızca ütü hizmeti veren çamaşırhanelerin dahi aylık geliri 20 bin lirayı aşıyor.

Otel müşterileri, evde çamaşır yıkama ve ütü konusunda üşengeç olanlar yani 7den 70e pek çok kişinin çamaşır ve ütü derdini ortadan kaldıran iş sahası yani çamaşırhaneler günümüzde yerini yıkama fabrikalarına andıran tesislere bıraktı. Girişimcilerin en gözde yatırımları arasında yer alan çamaşırhaneler başta otellerin yüzlerce kiloluk çarşaf ve havlularını dev makinalarında yıkayan tesisler haline geldi. Diğer bir işveren ise yurtlar ve pansiyonlar da kalan öğrenciler oluyor.

Günlük 50 Ton Çamaşır Yıkama Kapasitesi

Dev firmalar bu sektörde büyük bir adım atıyor ve yüz binlerce lira sağlayacak bir ciro mümkün olurken butik yıkama firmalarının aylık gelirleri ise 7 ile 20 lira arasında değişiyor. Özellikle Ege Bölgesinde ve Akdenizde Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği başkanı Mehmet İşler otellerin zaman ve maliyet açısından bu alanda hizmet veren firmalara yöneldiklerini söylüyor. İşler otellere ciddi maliyet avantajı sağlayan dış kaynak kullanımının yeni bir sektörü de beslediğinin altını çiziyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir