Son Güzellik Trendine Dikkat! Uzmanlar Uyarıyor…


Geçen zamanda gerçekleştirilen kirpiklerden yapılan burun kılı, tırnaklara yapılan farklı tırnak tasarımları pes dedirtmişti. Garip pek çok şeyin moda olduğu son dönemde hız kesmeden tuhaflıklar devam ediyor. Öyle ki kadınlar tarafından en çok tercih edilen moda akımı aslında biraz da ürkütücü duruyor. Dolgu yöntemiyle dudağa dalgalı görünüm veren ve şeytan dudağı olarak isimlendirilen dudak tasarımı pes dedirtti…

Geçtiğimiz dönemlerde de pek çok garip şeyi insanlar moda akımının etkisinde kalarak hüküm sürdüğünü görmüştük. Ancak bunların arasında en farklı ve en tehlikeli olanı şeytan dudakları ya da ahtapot dudakları olarak adlandırılan dudak tasarımları oluyor.
 

Doku Ölümlerine Davetiye Çıkarıyor! 

Rus kadınlar tarafından başlatılan ürkütücü trendlerden biri olan şeytan dudağı modeli inişli çıkışlı dalga efekti oluşturularak uygulanıyor. Ancak bu uygulama için uzmanlar onay vermiyor. Yüz estetiği hekimlerinin pek çoğu dudakların bu yöntem ile anatomik yapısının bozulduğu ve daha eski şekline dönemeyeceğini belirtiyor. Dudak çizgisini keskinleştirebilen ya da sınırını biraz daha büyütebilen dolgular dudak şeklinin korunmasına zarar vermezken şeytan dudakları dudak hatlarını doğasına aykırı. Bu nedenle de enjekte edilen dolgu maddesi kan damarı içerisine girdiği takdirde tıkanmalara neden olabilir ve kişinin ölümü ile sonuçlanabilir.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir