Son Dakika.. Altın Fiyatları Ne Kadar Arttı? Çeyrek, Yarım ve Tam Altın Yükseldi!

Son habere göre: Altın ve Gümüş Fiyatları yükselişte. 2 Eylül Çarşamba günü altın ve gümüş fiyatlarındaki değişiklik yatırımcılar tarafından sıkça araştırılan ve gündemden düşmeyen bir konu haline geldi. Peki çarşamba günü piyasalar da son dakika altın ve gümüş fiyatlarında durum ne? Altın ve Gümüş yükselecek mi? Altın ve Gümüş ne zaman düşecek? Altın ve Gümüş fiyatı ne kadar? Sorularını sizler için haberimizde cevaplandırdık.

Hepimizin vazgeçilmez yatırım araçlarından olan, yastık altlarında, banka hesaplarında değerlenmeyi bekleyen altın ve gümüş için son dakika haberlerini sizler için derledik;

Altın Fiyatlarının Artışına Neden Olan Nedir?

Korona virüsü nedeni ile yükselişine hız kazandıran, tüm uğraşlara rağmen yükselişini devam ettiren gram altın fiyatı hala neden artıyor? Bu sorunun gündemde olmasının nedenini Oanda Corp.un kıdemli piyasa analisti Edward Moya “ABDde açıklanan ISM verisi yeni haftaya güçlü başlayan altının üzerine soğuk su serpti. Doların biraz yükselmesini fırsat bilen  yatırımcılar bunu altında kâr realizasyonu için kullandı,” dedi ve “Euro Bölgesinde imalat sektörü toparlanması zorlanıyor ve ISMin istihdam endeksi ABDde istihdam artışının hız kaybettiğini işaret ediyor. Mali destek muhtemelen altının yeni rekor zirveye tırmanması için kilit önemde olacak” şeklinde görüş bildirdi.Bu şekilde altının artmasının önüne geçilebileceğini anlatmaya çalıştı.

Altın 2 Eylül 2020’ ye Nasıl Günaydın Dedi?

Çarşamba günü altın fiyatlarında son durum nedir? Gram altın fiyatlarındaki güncel değişiklikler;

2 Eylül 2020 Gram Altın Fiyatı

Eylül ayının ilk haftasına yükselişle giren gram altının alış fiyatı 464,66 TL iken satış fiyatı ise 464,776 oldu. Yeni güne -%0,41’lik bir düşüş ile başladı.

2 Eylül 2020 Çeyrek Altın Fiyatı

Çeyrek altın eylül ayının ilk haftası başlarında 760,50 TL ile çıkış yaparken acaba tekrar yükselecek mi sorusunun cevabını merak ettirdi.Satışı ise 770,00 TL ile kapattı. Güne ise 755,6 alış fiyatı ve 765,5 satış fiyatı ile-%0,36 oranında düşüş ile başladı.

2 Eylül 2020 Yarım Altın Fiyatı

Yarım altın alış fiyatı 1,506,5 olurken satış fiyatı ise 1533,8 TL ile fiyatlandı.

Peki Altın Fiyatları Nasıl Seyredecek?  Altını Durdurabilecekler mi?

Dolardaki yükseliş, altın fiyatlarına biraz olsun etki ederek hız kesmesine neden oldu. Uzman görüşlerine göre ise; 'Dün ABD’de yaklaşık 20 ayın en yüksek seviyesinde açıklanan imalat sektörüne ait veriler ve ek mali teşvik beklentilerinin sürmesi Dolar’ı desteklediğini gözlemledik. Dolar’daki toparlanma ile birlikte değerli madende baskı gözlemlerken, bugün ABD’de öğleden sonra açıklanacak ağustos ayı ADP özel sektör istihdam verisi yakından izlenecektir.’ Görüşlerinde bulunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir