Sokağa Çıkma Kısıtlamalarında Yeni Kararlar! Bakan Koca Açıklama Yaptı!


Pandemi sürecinde sıkça gündem olan sokağa çıkma yasaklarının yeniden düzenlemeye girmesi konuşulurken Bakan Koca açıklama yaptı. Sokağa çıkma kısıtlamalarının ne zaman kaldırılacağı veya esnetileceği, eski normale ne zaman dönüleceği merak konusuydu. 

Bakan Koca Duyurdu ve Tarih Belli Oldu!

Sokağa çıkma kısıtlamalarının ne zaman kaldırılacağı veya esnetileceği vatandaşlar tarafından çok merak edilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Vaka sayılarına göre illerdeki durumlar göz önünde bulundurularak belirlenen tarihten itibaren, yasaklar tamamen kaldırılabilir, esnetilebilir yahut tamamen sokağa çıkma yasağı gelebilir. Düşünülen bu kararların da 1-2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Sayın Kocanın açıklamalarına göre salgında yeni bir dönemin içerisine giriyoruz. Bu dönemin adı yerinde karar olarak ifade edildi.

İşte Yapılan Açıklamada Kısıtlama Süreci!

Sokağa çıkma yasağı, kısıtlamalar, yüz yüze eğitim, mutasyonlu virüs ve açıklama konularıyla ilgili Bakan Kocadan açıklamalar geldi. Yapılan bilim kurulu toplantısından sonra açıklama yapan Bakan Koca, pazartesinden itibaren il bazında 7 günlük vaka sayılarının ortalamasının canlı olarak yayınlanacağını açıkladı. 
Pandemi sürecinde vatandaşların uzun süreler boyunca evlerinden çıkamaması ve getirilen kısıtlamalar ile ilgili olarak açıklamalar dikkat çekti.

Eski normale dönme düşüncesi ile atılan adımlarda tedbirli olmaya çalışan Bakan Koca ve bilim kurulu, vaka artış oranlarına göre yüz yüze eğitim ve sokağa çıkma konularında esnekliğe gidilebileceğini hissettirdi. İller bazında değerlendirmelerin ve alınan kararların farklı olacağını ifade eden Bakan Koca, bazı illerde yasakların tamamen kalkabileceğini bazı illerde esneklik uygulanabileceğini ancak gerekli görülen illerde kısıtlamalar ve yasakların arttırılması hususunda adımların da atılabileceğini ifade etti.

Vatandaşların merakla beklediği konularda açıklamalarda bulunan bakanın 1-2 hafta sonra tekrar yapacağı açıklamalar ve alınacak olan kararlar merak konusu.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir