Sigara Fiyatlarına Zam Geldi! İşte Zamlı ve Güncel Sigara Fiyatları!


Geçen günlerde sigara fiyatlarına zam geleceğine dair resmî gazetede bir bildiri yayınlanmıştı. Bildiriye göre; tütün ve tütün ürünlerinin ÖTV değerlerinde bir artış meydana gelecekti. Bu tiryakiler için oldukça üzücü bir haberdi. Peki tüm sigara markalarına zam geldi mi? Hangi sigara ne kadar zam aldı? Ayrıntılı bilgi aşağıdaki yazımızda mevcut.

Aynı Yıl İçerisinde Üst Üste İki Zam!

Öncelikle 2020 Mayıs ayında tütün ve tütün ürünlerine gelen zamdan sonra ikinci bir zam 26 Ağustos 2020 tarihinde geldi. Tiryakilerin en çok merak ettiği şey ise sigara markalarına gelen zam oldu. Güncel sigara fiyatları, Cumhurbaşkanlığı tarafından resmî gazetede yayınlanarak kamuoyuna sunuldu. 

Sigara Zamları Tüm Sigara Markaları İçin Geçerli Değil

Yapılan zamlar tüm sigara markalarına yönelik değil. Bazı market ve bakkallarda satışı yapılan Kent d Range, Parliament, Marlboro üzerinde bir zam artışı meydana geldiği söylentisi vardı. Bu kadar yüksek fiyatlı sigaraların üzerine zam geldiği söylentisi ile sosyal medyadaki tepkiler çığ gibi büyümüştü. Fakat yeni gelen bir habere göre bu markalar üzerinde herhangi bir zam oluşmadığı öğrenildi. Zamlar daha çok ucuz nitelikteki sigara markalarına geldi. Sigara markaları incelendiğinde en düşük sigara fiyatı 14 ₺ değerinde TEKEL sigara çeşitleri olarak belirlendi. En yüksek sigara fiyatı ise 18,5 ₺ değerindeki Parliament sigara çeşitleri olarak belirlendi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir