Seray Kaya’dan Vertigo Hastalığı Açıklaması! Vertigo Nasıl Bir Hastalıktır?

Son olarak Kadın dizisinde canlandırdığı Şirin karakteri ile yıldızı parlayan oyuncu Seray Kaya, sosyal medya sayfasından bir gönderi paylaşarak “vertigo” hastalığına yakalandığını duyurdu. Sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Seray Kaya hayranlarına geçmiş olsun dilekleri için teşekkür etti.

“BENİ BİR SAL VERTİGO”

Kaya, Instagram sayfasından paylaştığı fotoğrafına “Beni bir sal vertigo” notuyla vertigo hastalığına yakalandığını ifade etti.

“ÜZÜLECEĞİNİZİ DÜŞÜNMEMİŞTİM”

Güzel oyuncu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Vertigo rahatsızlığımla ilgili harika mesajlar aldım. Herkes muhteşem önerilerde bulunmuş, çok teşekkür ederim. Tabii üzüleceğinizi düşünmemiştim. Endişelenmeyin, çok iyiyim. Bunu daha önce iki defa yaşadım. Meşhur kristalleri yerine oturttuktan sonra kendime geliyorum” ifadelerini kullandı.

VERTİGO NEDİR?

Vertigo bir rotasyon hareketidir. Bu durum, eşyaların hastanın etrafında bir eksen çevresinde dönüyor hissi veya gözler kapalı iken hastanın eşyalar etrafında dönüyormuş hissi olarak da tarif edilebilir. Vertigo bir hareket halisünasyonudur ve olmayan bir hareketin algılanmasıdır. Vertigo, başlı başına bir hastalık değildir ancak pek çok hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkabilir. Tahminlere göre, dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 5 ile 10u vertigoyla tanışmış durumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir