Sağlıklı ve Güzel Eller İçin Bakım Önerileri

Alkolsüz Sabunları Tercih Edin
Gün boyu ellerimizle mikrop dolu bölgelerle temas ediyor bu nedenle de ellerimizi sık sık yıkama ihtiyacı duyuyoruz. Elleri sık sık yıkama gerekliliğinin farkına varmışken sabun seçimi öneminin farkına varamamış olabilirsiniz. El temizliğinde doğal zeytinyağlı sabunları tercih ederek ellerinizin kuruyarak çatlamalarını önleyebilirsiniz.

İyi Bir Nemlendiriciyi Eksik Etmeyin
Yıkama esnasında yanlış tercih edilen sabunun yanı sıra saf su dahi ellerin kurumasına neden olabilir. Bu nedenle her yıkama sonrasında nemlendirici krem sürerek ellerinize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.

Eldiven Kullanın
Çetin kış şartlarından ellerinizin de çok fazla etkilendiğini unutmayın. Kuruyup çatlamalarını önlemek için sıcacık bir eldiven takmanızda fayda var.

Güneş Kremi Sürün
Nedense güneş kremini tüm vücudumuza sürerken ellerimizi es geçeriz. Güneş ışınları, ellerimizde yaşlandırmayı hızlandırır. Bu nedenle güneş kremini ellerinize de bir miktar sürerek yaşlanma belirtilerini geciktirebilirsiniz.

Banyo Sürenizi Kısa Tutun
Uzun süren banyolar, derinin daha fazla nem kaybetmesine neden olur. Bu nedenle banyo süresini mümkün olduğunca kısa tutup banyodan çıktıktan sonra ellerinize nemlendirici sürmekte fayda var. 
Peeling Yapın
Haftada en az 1 kez yapılan peeling ile ellerinizi ölü derilerden arındırarak daha genç ellere sahip olabilirsiniz.
Ev İşleri Eldivensiz Olmaz
Bulaşık yıkamak, toz almak gibi rutin ev işlerini yaparken temizlik eldiveni kullanmak, ellerinizin yararına olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir