Sağlıkçılara Bakan Koca’dan Müjdeli Haber


Sağlık Bakanlığı uzun bir süredir gündemde olan sağlık personeli alımıyla ilgili nihayet yüzleri güldüren açıklama yaptı. Açıklamada 17,689 sağlık personelinin işe alınacağı belirtilirken, sürecin başladığı da açıklandı.

KPSS PUANI BAZ ALINACAK

Sağlık Bakanlığının sağlıkçıları heyecanlarından bu açıklaması bizzat Bakan Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Fahrettin Koca personel alımının 2 dönemde yapılacağını, ilk dönem personel alımının ise Aralık ayında yapılacağını söyledi. Alınacak olan personelin KPSS puanının baz alınacağını da söyleyen Bakan Koca bu personelin büyük bir bölümünün hemşirelerden oluşacağını ifade etti.
    
Şu anda sağlık personeli alımı için ÖSYM tarafından kılavuz hazırlanması bekleniyor. Sonrasında ise önce Aralık ayında ilk dönem, sonrasında ise 2020 yılının Şubat ayında ikinci dönem sağlık personeli alımına başlanacak. 7,525’i hemşire olmak üzere, ebe, tekniker, fizyoterapist, diyetisyen ve daha birçok ihtisastan personel işbaşı yapacak. Personel alım sürecindeki gelişmeler ve genel hususlar hakkında bilgiye ÖSYM’nin resmi web sitesi olan www.osym.gov.tr adresinden ulaşılabilecek.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir