ÖSYM’nin 2020 Sınav Programı Duyuruldu


2020 yılına girmeye kısa bir süre kalan ÖSYM tarafından gelecek yılın sınav takvimi yayınlandı. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği üniversite sınavının tarihinin ise 20-21 Haziran tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.

ÖSYM’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 2020 yılının sınav maratonu ilk olarak 25 Ocak tarihinde Elektronik YDS ile başlayacak. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ise 23 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Engelli vatandaşların kamuda çalışmadan önce girdikleri sınav olan “Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı” ise Nisan ayının 26’sında yapılacak. Yayınlanan sınav takviminde tam 47 farklı sınav yer alıyor. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takviminde sınavlara yapılacak başvuruların başlangıç ve bitiş tarihleri ile sınav sonuçlarının açıklanma tarihleri de belirtilmiş durumda. 
    
Sınav takviminin ÖSYM internet sitesi üzerinde açıklanmasının ardından ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Halis AYGÜN de takvimi 56.300 takipçisi bulunan twitter hesabı üzerinden paylaşarak tüm sınava girecek vatandaşlara başarı dileklerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir