Obje Shop Çıtayı Büyüttü! Hedef 60 Ülkeye İhracat!


Covid-19 salgını ile beraber ülke ekonomisinde yaşanan ciddi düşüşler, piyasadaki tüm işletmeleri etkiledi. Yapılan ithalatlar ile cari açıkta meydana gelen büyük ölçekli rakamlar ekonomi alanında kara kara düşündürürken, ihracat yapan firmalara büyük iş düşmekte.Yurt dışı pazarında etkin bir role sahip olmak için alt yapısını büyük ölçüde geliştiren obje shop, lalivva kimliği ile e-ticaret platformlarında etkinliğini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye pazar alanlarından trendyol, n11, hepsiburada gibi birçok mecrada yer alırken, yurt dışına satış yapabileceği, amazon ve ali express gibi pazar alanlarında da faaliyetlerini sürdürüyor.

60 Ülkeye İhracat! 

Armada İthalat ve İhracat firması bünyesinde yer alan yerel 5 mağaza yatırımı ile obje shop, e-ticaret platformlarında la livva ismi ile yer alan firma sahibi Hüseyin Özcan yapılan ticaretler ile alakalı açıklamalarda bulundu;

“Armada İthalat ve İhracatı kurarken bir hayalimiz vardı, en büyük olmak. İç giyim sektöründe rakibimiz oldukça fazla ve biz bu rakipler ile yarışmaktan rekabet içerisinde olmaktan oldukça mutluyuz çünkü bizleri her zaman dinç tutuyorlar. 1 yıllık bir süreçte yurt dışına açılmanın alt yapısını kuruyoruz ve yurt dışı pazar alanlarına giriş yapabilmek için ekip olarak neredeyse uyumadan mesai harcadık ve sonunda başardık. Ali express ve amazon gibi firmalarda mağazalarımızı oluşturduk ve 600 kadar ülkeye ihracat yapmaya başladık. Biz buna büyük göç diyoruz çünkü ciddi oranda iç giyim üzerine ihracat gerçekleştiriyoruz. Yurt dışı ülkelerinden mağaza ve bayilik için başvurular, teklifler var fakat bizim önceliğimiz ülke içerisinde daha sağlam temellere ulaşmak daha sonra yurt dışı mağazalarına geçiş yapmak.” ifadelerini kullanan Özcan, bu bir başarı hikayesi diyorsanız daha değil yeni başlıyoruz diye ekledi.

İhracat firma listelerinde yerlerini sağlamlaştırmaya çalışan obje shop, günümüz şartlarına uyum sağlamak için lalivva.coma ciddi yatırımlar yaptıklarını söyleyebiliriz. Ülke içerisinde genç yeteneklere iş kapısı olabilmek için arka planda ciddi işçi alımı yapan firma, genç yeteneklere iş imkanı sağlamak için mağazalarını ve alt yapılarını daha da güçlendireceklerinin sinyalini verdi diyebiliriz.

Özcan, Türkiye genelinde Adana, Şanlıurfa ve Konya illerinde bulunan mağazalarına İstanbul, Ankara, Kayseri, İzmir ve Sivas illerini de ekleyeceklerini söyledi.

İhracat rakamlarını sorduğumuzda net bir açıklama yapmayan firma, büyük göç için tüm hazırlıklar tamam biz başlattık, devamı talebe göre ifadeleri yer aldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir