Nüfus Müdürlüğünden Kimlik Kartı, Sürücü Belgesi Ve Pasaport İle İlgili Açıklama!


Kimlik yenileme için belirlenmiş olan son tarih vatandaşlar için gündem yaratmaya devam ediyor. Şu ana kadar yüz binlerce kişi kimlik yenileme başvurusunda bulundu. Nüfus müdürlükleri randevulu sistem ile vatandaşların kimlik yenileme işlemlerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Yeni kimlik kartı çıkarabilmek için ödenmesi gereken harç ücreti bazı durumlara göre farklılık arz ediyor. Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi düzenlemeye göre nüfus cüzdanı olarak isimlendirilen belgeyi kaybedenler ve yeni kimlik kartı çıkarmak isteyenler 22.50 TL ödeyerek çipli kimlik kartlarını olabiliyorlar. Çipli kimlik kartlarını kaybedenler ise 45 TL ödeyerek yeni kimlik kartı çıkarabiliyorlar. Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi 2023 yılına kadar değiştirilebilecek.

Sinop Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğü bu konu ile ilgili açıklamada bulundu. “Son zamanlarda bazı basın organları ve sosyal medyada 2020 yılında kimlik kartı, sürücü belgesi ve pasaport ya da diğer değerli kağıt ve harç bedelleri de yüksek artışlar olacağına dair asılsız iddialar ortaya atılıyor. 2020 yılından itibaren değerli kağıt harç ücretlerinin yükseleceğini ve bu işlemler için son tarihin 2020 yılı olduğunu belirten haberlere itibar edilmemesi gerekmektedir.” şeklinde açıklamasını sürdürdü.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir