Nevşin Mengü Yıllar Sonra Ana Haber Bülteni Sunacak! Hangi Kanalda Televizyona Çıkacak?

CNN Türkten ayrılmasının ardından dijital mecralarda yer alan Nevşin Mengü Olay TV Ana Haber Bültenini sunacak.Mengü, yeni sezonda Olay TV’nin ana haber bülteninde izleyici ile buluşacak.Mengü, 2017 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trumpın yaptığı görüşme için “Girdisi çıktısı 23 dakika sürdü” ifadelerini kullanınca CNN Türk’teki görevine son verilmişti.

Güzel sunucu bu ayrılığın ardından ise Birgün Gazetesi ve Bavul Dergisi için yazılar yazmış; DW ve Sözcü.com.tr’nin sosyal medya hesaplarında ise programlar hazırlayıp sunmuştu.Merkezini Bursa’dan İstanbula taşıyan ve Kağıthane’de modern bir bina inşa eden Olay TV ise kadrosuna daha önce Kanal D Haberin eski Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar ve NTVnin kurucusu Nuri Çolakoğlu’nu katmıştı.

Sarılar’ın yöneteceği kanalda Çolakoğlu ise danışmanlık koltuğunda oturuyor.Kurum ayrıca Ankara Temsilciliği için de deneyimli gazeteci ve televizyoncu Özlem Akarsu Çelik ile el sıkışmış durumda. 

NEVŞİN MENGÜ KİMDİR?

Nevşin Mengü, 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Burak adında bir erkek kardeşi olan Nevşin Mengü, politikacı Şahin Mengü ve Figen Mengünün kızıdır. Aslen Kastamonu İneboluludur. İlkokulu bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi Ted Ankara Kolejinde bitirdi.

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra da yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesinde “Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler” üzerine yaptı.

2005 yılında Kanaltürk televizyonunda televizyonculuğa başladı.Nevşin Mengü, bu kanalda ilk olarak Kadınlar Kulübü programını sundu. 2006 yılında da Habertürkde muhabirliğe başladı. Ardından TRT’ye prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans’ın Tahran muhabirliğini yapmak üzere Tahran’a giderek 1,5 yıl orada kaldı.

Nevşin Mengü, Temmuz 2011de Kanal Dnin ana haber sunucusu Mehmet Ali Birandın sağlık sorunları nedeniyle yayına çıkamaması sonucu aynı gün içinde iki farklı televizyon kanalında ana haber bülteni sunarak televizyonculuk tarihine geçmiştir.

Hürriyet Gazetesinde de 6 ay çalıştıktan sonra geçtiği CNN Türk kanalında editörlük yaptı ve ana haber bültenlerini sundu.

2017 yılının Mayıs ayında CNN Türk yönetimi tarafından işine son verildi.Nevşin Mengü, 2017 yılından sonra BirGün Gazetesi, Bavul Dergisi, DW ve Sözcü.com.trde çeşitli görevlerde bulundu.Mengü, iyi derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Farsça biliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir