Muhalefet Parti Liderleri Ayasofyanın Açılışına Davet Edildi! O lider kabul etti

Ayasofya’da bu cuma günü 86 yıl aradan sonra cuma namazı kılınacak.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaşın cuma namazına davet edilecek isimleri bizzat aramaya başladığını ifade etti. 

Erbaşn dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu arayarak Ayasofya’da kılınacak olan ilk cuma namazı için davet ettiğini belirten Selvi, “Kılıçdaroğlu’nun, Ayasofya davetini geri çevirdiği ve “Gelmeyeceğim” diye yanıt verdiği söyleniyor” ifadelerini kullandı. 

KILIÇDAROĞLU KATILMIYOR AKŞENER KATILIYOR

“Keşke Kılıçdaroğlu da cuma günü Ayasofya’da olsaydı, milletin gönlünde ayrı bir yer tutardı” diyen Selvi, “Kılıçdaroğlu katılmıyor ama Akşener katılıyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i de arayarak Ayasofya’da kılınacak ilk cuma namazına davet etmiş. Akşener, Diyanet İşleri Başkanı’nın davetinden memnun kaldığını ifade edip cuma günü Ayasofya’da olacağını bildirmiş” dedi. 

Selvi şunları yazdı: 

KADINLARA ÖZEL BÖLÜM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ayasofya’da kılınacak cuma namazında kadınlara özel bir bölüm ayrılması için talimat verdiği söyleniyor. Erdoğan’ın kadınların rahatça ibadetlerini yerine getirebilmeleri için Ayasofya Camisi’nin içinde kadınlara yer ayrılmasını istediği ifade ediliyor. Ayasofya’daki ilk cuma namazına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile kızları Esra Albayrak ile Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın da katılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir