Meteorolojiden Kar Uyarısı!


Meteoroloji genel müdürlüğü birimleri tarafından yapılan en yeni değerlendirmelere göre Batı Karadenizin iç kesimleri ve Çankırı yüksekleri Hakkari Van çevresinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji uyardı! Yapılan son değerlendirmelere göre Batı Karadeniz ile Bilecik, Sakarya, İstanbul, Kuzey ve Doğu kesimlerinde yer alan İzmir, Balıkesir, Çankırı, Samsun, Hatay, Osmaniye, Kilis, Siirt, Gaziantep, Van, Şırnak, Hakkari ve Urfa’nın Güney kesimlerinin yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Yağışların sağanak yağmur, yağmur ve batı Karadenizin iç kısımları, İç Anadolunun yüksek bölgelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinden itibaren iç ve doğu kesimlerinde don ve buzlanma olayları ile birlikte sis, pus gibi hâdiselerin görülebileceği de belirtiliyor.

SOĞUK HAVA DALGASI DEVAM EDECEK

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor ve soğuk hava dalgasının etkisinin devam edeceği belirtiliyor. Genellikle Güney ve batı kesimlerde zamanla kuzey ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi beklenen yel tahmin ediliyor. Türkiye genelinde soğuk hava dalgasının etkisini gösterdiği ve vatandaşların gerekli önlemleri almaları gerektiği belirtiliyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir