Meteoroloji İstanbul’da Kar Uyarısı Yaptı


Uzun zamandır beklenen kar yağışı yavaş yavaş yurdu etkisi altına almaya başladı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde görülmeye başlanan kar yağışlarının yavaş yavaş Marmara Bölgesine de geleceği duyuruldu.
    
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada bugün Türkiye’nin hemen hemen her yerinde yağışın beklendiği, yurdun doğu bölümü ile iç bölümlerinde ise yer yer kar yağışı görülebileceği açıklandı. Cuma günü özellikle yurdun orta ve batı bölümlerinde havanın biraz daha iyi seyredeceği belirtilirken haftasonu daha çok yağış ve pusla geçeceği açıklandı.
    
17 milyon civarında bir nüfusa sahip olan İstanbul’da hem öğrencilerin, hem de işe gidip gelenlerin yarattığı sirkülasyon, hava durumunu da en çok merak edilen hususlardan biri yaptı. Özellikle soğuklara maruz kalarak hastalık kapmak istemeyen vatandaşların sürprizlerle karşılaşmaması için Meteoroloji Genel Müdürlüğü de sürekli olarak uyarılarını yapmaya devam ediyor. Net bir gün verilmese de önümüzdeki birkaç gün içinde İstanbul’da kar yağışı beklediğini açıklayan Meteoroloji, vatandaşların ani gelişecek olan hava sıcaklığı değişimlerinden etkilenmemesi için kalın giyinmeyi de tavsiye etti.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir