Meteoroloji 5 Günlük Hava Durumunu Yayınladı, Kar Geliyor!


Aralık ayına girilmesiyle birlikte soğuk havalar da iyiden iyiye etkisini göstermeye başladı. Kar yağışı bekleyen Meteoroloji ise konuya ilişkin bir son dakika uyarısı yaptı.
    
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamada ülkenin doğu kısmında kar yağışlarının etkili olacağı, batı kısmında ise bir süre yağışlı havanın hakim olacağı açıklandı. Özellikle Salı gününden itibaren Marmara Bölgesindeki şehirlerde yağışın kuvvetleneceğini belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri, hava değişiminden kaynaklı hastalıklara karşı da dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

METEOROLOJİDEN SAĞANAK VE KAR YAĞIŞI UYARISI!
    
Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi web sayfasında tüm yurtta beklenen 5 günlük tahmini hava durumunu da yayınladı. Bugün tüm yurtta yağış beklenirken, Pazartesi günü Marmara bölgesinin güneşli, yurdun doğusunun kar yağışlı, orta bölgelerin ise bulutlu olması bekleniyor. Salı günü ise Marmara bölgesinde tüm yurtta güneşli bir hava hakim olacak. Marmara bölgesinde ise güneş yerini sağanak yağmura bırakacak. Çarşamba günü yurdun Marmara ve Ege bölgeleri dışında tümünde kar yağışı bekleniyor. Perşembe günü yurtta Kayseri hizasına kadar olan bölümde güneşli hava beklenirken, doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinde kar yağışının hakim olması bekleniyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir