Messi’ye Büyük Teklif! 430 Milyon Pound


Dünyanın en iyi futbolcuları arasında gösterilen Lionel Messiye İngiltere medyasının yapmış olduğu haberde belirtilen, İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester Cityden 430 milyon poundluk bir teklif geldi.
2002 senesinden beri top koşturduğu kulüpten ayrılacak mı yoksa burada kalmaya devam mı edecek?
La Ligada gol kralı olan, Barcelona ile lig kupası, şampiyonlar ligi kupası başta olmak üzere 20 kupa kaldıran Lionel Messi için bu durum ne sonuca varacak?

Kendini bu kulübe borçlu olduğunu sık sık dile getiren Messinin böyle bir durumda ne yapması bekleniyor?
Messinin Barcelonada sezon sonunda sözleşmesi bitecek ve City yönetimi bu dünya yıldızını kadrosuna katmak için kollarını sıvamış vaziyette.

Geçen Sene 600 Milyon Pound

Messi ise uzun zamandır Barcelonada mutsuz olduğunu dile getirmekte. Sezon başında kulübün kapısını çalmış olan City yönetimi, Barcelonanın Messi için yüksek bonservis bedeli istemesi üzerine vazgeçmişti. Sezon sonunu bekleyen yönetim için yapılan düzenlemede bonservis bedeli ödenmeyecek olarak ayarlanan Messiye 5 yıllık 450 milyon pound gibi bir teklif yaptığı söyleniyor.

Yaşının 34 olması sebebiyle bu miktarın indirimli olması ise ayrı bir durum. Geçtiğimiz sene 5 yıllık sözleşme ve 600 milyon pound olan bu sözleşme bedeli pandemi koşulları ve dünya spor camiasının yaşamış olduğu ekonomik sorunlar neticende azaltılmış durumda. Bu transferin gerçekleşmiş olması ise Messinin ayrı bir rekora imza atacağını gösteriyor.

Dünyada en yüksek maaş alan futbolcu olan Cristiano Ronaldo ise Juventus ile imzaladığı sözleşmesinde 4 yıldan senelik 30 milyon euro aldığı belirtilmişti. Messi,Ronaldonun elinde bulundurduğu bu rekoru sözleşmeyi imzalaması dahilinde egale etmiş olacak ve dünyanın en çok kazanan futbolcusu olacak. Her zaman yarıştırılan bu iki sporcu bu sözleşme konusunda da yarıştırılacak mı hep beraber göreceğiz
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir