Meriç İzgi’nin Geri Aldım Dediği Maymunu Aslında Farklı Bir Maymunmuş!

İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube ekipleri sosyal medya fenomeni Meriç İzginin Eyüpsultanda bulunan adresine önceki gün ikinci bir operasyon daha düzenledi. Baskında Sosyal medya fenomeni Meriç İzginin “Makak” cinsi “Koko” isimli maymununa el konularak koruma altına alındı.Ferit Zenginin Milliyette yer alan haberine göre, düzenlenen operasyonda İzginin yine kaçak yollarla Türkiyeye soktuğu belirlenen ikinci bir Makak cinsi maymun daha ele geçirildi. Bakılması yasak olan maymun Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildi.

5 AY ÖNCE DE OPERASYON DÜZENLENMİŞTİ

Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi sosyal medyada görüntüsünü paylaştığı Koko isimli maymun için polis ekipleri 5 ay önce operasyon düzenlemişti. El konulan maymun korumaya alınmıştı.

BAŞKA MAYMUN SAHİPLENMİŞ

İzgi, geçen ay yaptığı açıklamada “Maymunum Kokoyu geri aldım. En mutlu günüm” ifadesini kullanmıştı. Ancak ilk operasyonda ele geçirilen Koko isimli maymunun halen koruma altında olduğunu belirleyen ekipler, İzginin adresine düzenlediği ikinci operasyonda ele geçirdikleri maymunun Koko olmadığını ve Koko gibi ülkeye kaçak sokulduğunu belirledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir