Melih Altınok’tan Fatih Altaylı’nın “güruhun anlayacağı dil” Yazısına Habertürk’ün küfürbaz kof kabadayısı” diye cevap verdi

Sabah yazarı Melih Altınok, bugünkü yazısında Habertürk Yazarı Fatih Altaylının sağlık sistemi ile ilgili ifadelerine tepki gösterdi. Altaylı için isim vermeden “Habertürkün küfürbaz kof kabadayısı” ifadesini kullanan Altınok,  “İyi ki ülkeyi bu akıl yönetmiyor diyorum. Faşizm neymiş o zaman görürdünüz!..” dedi

Fatih Altaylının “Hastalar tedavi masraflarını kendileri ödeyecek. Parası olmayana tedavi uygulanmayacak desin bakın bu güruhun bir teki sokakta kalıyor mu! Bunların anlayacağı tek dil bu” ifadelerine tepki gösteren Melih Altınok, Altaylı için “Habertürkün küfürbaz kof kabadayısı” ifadelerini kullandı. 

Melih Altınokun Sabah gazetesinde yayınlanan “İyi ki ülkeyi gazeteciler yönetmiyor” başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirilen İstanbulda vatandaşa farklı ilçelerde farklı cezalar uygulanıyordu. Bazı ilçelerde 392 TL ceza kesilirken, bazılarında bu rakam 3.150 liraya çıkıyordu. Sonunda İstanbul geneline standart geldi. 900 TLde karar kılındı.
Sokakta gözlediğim kadarıyla yasağı uygulamakla görevli olan resmi yetkililer para cezasından önce vatandaşı uyarma yoluna gidiyorlar. Sağ olsunlar. Zira burada amaç gelir elde etmek ya da vatandaşı terbiye etmek, cezalandırmak olmasa gerek.

Gazetecilerin sokağa maskesiz çıkan vatandaşlarla ilgili fantezilerine” bakınca devlet yine insaflı diyor insan…

Dün de Habertürkün küfürbaz kof kabadayısı, “güruh” dediklerinin “anlayacağı” dilden konuşuyordu:
“Hastalar tedavi masraflarını kendileri ödeyecek. Parası olmayana tedavi uygulanmayacak desin bakın bu güruhun bir teki sokakta kalıyor mu! Bunların anlayacağı tek dil bu. Bana sorarsanız iyi de olur. Çünkü ben vergilerimle sağlanan sağlık hizmetinden bu saygısız, sorumsuz, izansız güruhun ahmakça yaşam tarzını finanse etmek istemiyorum”

Gerçi dost sohbetlerinde daha da ileriye gittiklerine eminim ya… Bereket henüz “Sallandıracaksın Taksimde üçünü beşini bak bakalım bir daha kimse sokağa maskesiz çıkıyor mu” diyen çıkmadı.
Pandemi sürecinde bilim çevrelerinin çalışmalarını sorgulamak yerine sadece vatandaşa yüklenen ve ne işe yaradıkları meçhül sorumlukları öne çıkaran medyaya bakınca, iyi ki ülkeyi bu akıl yönetmiyor diyorum.

Faşizm neymiş o zaman görürdünüz!..”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir