MasterChef Türkiye’de Bir Yarışmacı Stüdyoyu Terketti! Sebebi Mehmet Şefin Azarlaması!

MasterChef Türkiye yarışmasının son bölümünde stüdyoda gergin anlar yaşandı. MasterChefte dokunulmazlık oyunu sonrasında, tabağını yetiştirememesine rağmen şeflerin önüne götüren Furkan, Mehmet Şefin sözleri sonrası gözyaşları içinde stüdyodan çıktı.MasterChef Türkiyede dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takım yarışmacıları bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Şef Mehmet Yalçınkaya, tabağını istediği gibi çıkaramayan Furkana “Sen nasıl getirebiliyorsun böyle şef yemeğini buraya? Yapamadıysan getirme” diyerek tepki gösterdi. Sözler karşısında gözyaşlarına hakim olamayan Furkan, stüdyoyu terk etti.

ŞEFLERİN KARŞISINA YETİŞMEYEN TABAK ÇIKARDI

MasterChef Türkiyenin 8 Eylül Salı ekrana gelen son bölümünde, takım oyununu kaybeden mavi takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlığı kazanabilmek için yeniden mücadele etti. İkinci bölümde Somer Sivrioğlunun istediği ördek etli gözleme yapmaya çalışan yarışmacılar, daha sonra ise tabaklarıyla şeflerin karşısına çıktı. Tabağını yetiştiremeyen Ayyüce, sunuma çıkmadı ve tabağını götürmedi. Yine tabağını tamamlayamayan Furkan ise yaptığı yemekle şeflerin karşısına çıktı.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Gözleme şeklinde olması gereken yemeğin dağıldığını gören Mehmet Şef ise sinirlerine hakim olamadı. Furkana kızan Şef Yalçınkaya, “Bu ne böyle? Sen nasıl getirebiliyorsun böyle şef yemeğini buraya? Yapamadıysan getirme. Ayyüce gibi Yok de. Şeflere saygısızlık olmasa ben bu tabağı tatmam bile” sözleriyle bağırdı. Mehmet Şefin sert eleştirilerin ardından gözyaşlarını tutamayan genç yarışmacı Furkan, yemeğini diğer şeflere tattırmadan yerine geçti.

Mehmet Şefin sözlerinin ardından kendine gelemeyen Furkan, gözyaşları içinde izin isteyerek stüdyodan çıktı.

ELEME ADAYLARI KİM OLDU?

Öte yandan diğer yemeklerin tadına bakan şefler, en iyi üç tabak olarak Esra, Emir ve Berker seçti. Son olarak şeflerin verdiği karar doğrultusunda en başarılı tabak Berkerinki olarak belirlendi. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Berker, haftanın ilk eleme adayı olarak Duygunun adını söyledi.İkinci adayın belirlenmesi için takımda yapılan oylamada ise Emir, Ebru ve Furkan 4er oy alarak en fazla eleme oyu alan isimler oldu. Bu durumda şefler takım kaptanından eleme potasına gidecek ismi belirlemesini istedi. Mavi takım kaptanı olan Esra ise Furkanı seçti ve ikinci eleme adayı Furkan oldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir