Mansur Yavaş’ın Beştepe Ziyaretine MHP’den İlk Tepki Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşın görüşmesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek çok sert tepki gösterdi.Ankaranın asırlık çınarı MKE Ankaragücü’nün mali sıkıntıları, fuar alanı inşasında yaşanan sorunlar ve Gençlik Parkı’nın yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konularında görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verildi. Otobüs kredisi kullanımı, metro projeleri ve yeni yolların açılması gibi başlıklarda ilgili bakanlıklar ve bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılması için destek talebinde bulunuldu. 

MHPDEN GÖRÜŞMEYE TEPKİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşın görüşmesine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçekten çok sert tepki geldi. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Çiçek, “Mansur Yavaş, geçtiğimiz hafta AKP Ankara İl Başkanıyla görüştü. Bugün de Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ile görüşecek… Hayırdır CHP, neler dönüyor partinizde? Terör örgütleri ve teröristlere gösterdiğiniz ilgiden biraz zaman ayırın da belediye başkanlarınızla ilgilenin biraz…” diye yazdı.

CUMHURBAŞKANLIĞI DA DUYURDU

Erdoğan ile Yavaş görüşmesinin ardından Cumhurbakşanlığı Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Cumhurbaşkanı @RTErdogan , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı umhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti” ifadeleri kullanıldı.

MANSUR YAVAŞTAN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medyadan Erdoğana teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanı Sn. @RTErdogana Ankaranın önemli sorunları ve temel altyapı projeleri ile ilgili bilgi sunduk. Süreçte yaşanan bazı bürokratik sorunların aşılması için destek talep ettik. Sn. Cumhurbaşkanı’na taleplerimize olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir