Mansur Yavaş ve Fahrettin Koca Büşra Hemşireye Sahip Çıktı! Suç Duyurusunda Bulunuldu


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kendisinden aşure isteyen Büşra hemşireye sosyal medya hesabından “Sevgili kızım Büşra, senin nezdinde Şehir Hastanesinde çalışan tüm sağlık personelimiz için aşurelerimiz yola çıkıyor…” diyerek hemşireye jest yapmıştı. Mansur Yavaşın bu jestine iğrenç ifadelerle tepki gösteren S. Kaan Altınok adlı kullanıcı üstelik Bakan Fahrettin Kocayı da etiketleyerek “Sevgili kızın Büşrayı hoplatacağız yakında. Bu kadının iş akdini sonlandırın hemen. Yoksa başka birisi başka yerini sonlandırır bunun başına iş alırsın” dedi.

Gelen tepkilerin ardından S. Kaan Altınok hesabını kapattı. Hemşire Büşra da hesabını korumaya aldı. 

MANSUR YAVAŞTAN AÇIKLAMA

Mansur Yavaş, Aybüke Ateş isimli kullanıcının, “Başkanım beni evlat edinebilir misiniz teşekkür ederim” şeklindeki ifadesine yanıt verdi. Yavaş, “Sevgili Aybüke,

Sizler benim kendi evlatlarımdan ayırmadığım çocuklarımsınız. Ancak bir tabak aşure isteyen temiz yüreklerin bile hedef gösterildiği bir ortamda sizlere cevap vermekten çekinir oldum.Sevgi, kötülükten daima üstündür. Biz hep sevgiyle kalalım.” dedi.

Yavaş, bu mesajıyla da aşure isteyen hemşireye skandal yanıt veren

S. Kaan. Altınok isimli kişiye göndermede bulundu.

FAHRETTİN KOCA MANSUR YAVAŞA TEŞEKKÜR ETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Büşra hemşireyi aradığını ifade ederek Mansur Yavaşa da teşekkürlerini iletti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Fahrettin Koca şunları yazdı: “Büşra kızımızla telefonda görüştüm. Sağlık çalışanlarımızın ve tüm kadınların haklarının sonuna kadar yanında olduğumuzu herkes bilsin. Aşure bizim birlik, paylaşma ve dayanışma sembolümüzdür. Bu geleneği yaşatan herkese sonsuz teşekkürler.”

MANSUR YAVAŞ, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büşra hemşireyi tehdit eden kişi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.Mansur Yavaşın sosyal medya hesabı Twitterdan yaptığı paylaşım şöyle:”İyi niyetle bizden talepte bulunan kızımız Büşraya hakaret eden kişiler hakkında hem şahsım hem de Büşra adına Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.Kadınların korunmaya değil, korunmaya ihtiyaç duymadığı bir geleceğe ihtiyacı var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir