Maddi Yardım Bekleyen Ailelere Kaymakamlıktan 900 TL’ye Kadar Maddi Yardım Müjdesi!

Her aileye 500 ile 900 TL arasında yardım yapılacağı duyuruldu. Nakdi yardımların başvuruları nereye yapılacak merak edilen konular arasında. İşte konuya dair son dakika haberleri ve gelişmeler

Tüm Aileleri Kapsıyor

Okul hayatını sürdüren çocuklar adına ailelere beklenen haber nihayet ulaştırıldı. Yeni evlenen, engelli olan ve öğrencisi olan ailelere sosyal devlet anlayışı ile birlikte yardımlar sağlanacak. Yardım için başvurular başladı. İlçe Kaymakamlığı’na başvuru yapabilmek mümkün olacak.

Anaokulu İçin de Destek Veriliyor!

Okul öncesi eğitime uygun çocuğu olan ailelere ek ödeme verilecek. Anaokulu için 500, orta öğretim için 800, üniversite öğrencileri için ise 900 TLlik yardım yapılacak. Kolay yardım başvurusu için Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı İl müdürlükleri üzerinde yer alan kolay ekran oluşturuldu. Gerekli evraklar ve formları hazırlayanların yardımları kaymakamlıklar aracılığıyla verilecek. Ödemeler her ay düzenli olarak yapılıyor ve İlçe Kaymakamlığı’na giderek vatandaşların başvuru yapması yeterli oluyor.

Çocuksuz Aileler de Destek Alabilecek!

Yardımlar sadece çocuklu aileleri kapsamıyor. Diğer yandan çocuksuz aileler için de yardım desteği bulunuyor. Fakirlik yardımından kira yardımına, yakacaktan nakdi yardıma kadar pek çok yardım oluşturuldu. Bu alanda herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlara aileleri için 600 ile 821 TL arasında destek sağlanacak. Ailenin durumuna göre bu yardımın miktarı belirleniyor. Başvurular ilçelerde kaymakamlıklar üzerinden yapılıyor. Yardımlardan almak için hak kazanan kişiler, öğrenciler toplam 12000 dar gelirli aile adına 30 TL değerinde yardımlarda devam edecek. Bu uygulama nisan ayı itibarıyla hayata geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir