KYK Borçları Ne Zaman Silinecek? KYK Faizleri Silinir mi? Berat Albayrak Konuştu!

Mersin Milletvekili tarafından kanun teklifi haberi yapıldı. KYK borç faizlerine dair faizlerin silinmesini içeren kanun teklifi nasıl cevaplanacak merak ediliyor. İşte konuya dair son dakika haberler.

Kredi ve Yurtlar Kurumu 5.000.000 kişiden 300 bininin KYK borcu yasal takibe başladı. Öğrenim kredisi alan öğrenciler kovid-19 sebebiyle KYK borçlarının ertelenmesi ve borç faizlerinin silinmesini talep ediyorlar. Milliyetçi Hareket Partisi konuyla ilişkin bir yasa teklifi hazırladı ve bu teklifi meclise sundu. KYK borçlarının erteleyip öğrenim kredisi borç faizlerinin silinip silinmeyeceği ise araştırılıyor. İşte KYK faizleri ile alakalı son gelişmeler ve yasal süreci nasıl devam edeceği konusuna dair anlık haberler… 

KYK Borç Faizlerine Af Gelecek mi?

KYK borçlarına af veya erteleme yapılmasına dair çalışmalar ne zaman sonlanacak büyük bir merak konusu haline geldi. Ödeme yapmayanlar için borçlarına her ay 1.40 oranında gecikme faizi uygulaması alıyorlar. KYK borç faizleri siliniyor mu? şeklinde vatandaşlar araştırmaya başladı bile. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Albayrak konuya ilişkin açıklamada bulundu. Bu açıklamalar dışında hiçbir gelişme yapılmadı. Mersin Milletvekili bu konu ile bir yasa teklifi hazırladı ve üniversitelileri ya da üniversiteden mezun olanların en büyük problemleri arasında olan borçların silinip silinmeyeceği konusunda bilgi verdi. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan MHP milletvekili KYK borçlarına af gelecek mi? ertelenecek mi? Borçlar silinecek mi? Konu ile ilgili son durumun ne olduğu ile alakalı bilgi verdi.

KYK Son Durum Nedir?

KYK borçları ile ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi Bakanı Berat Albayrak konu ile alakalı açıklamada bulundu. Aylar önce yapılan açıklama sonrası herhangi bir yetkili farklı bir açıklama yapmadı. Türkiyede son günlerde en çok merak edilen konular arasında KYK borçları yer alıyor. Covid-19 kaldığını sonrası KYK borçlarına af geleceği söylentilere pek çok öğrencinin ve mezunun önemsediği konular arasında yer aldı. Anlık gelişmeleri takip eden üniversite öğrencileri ve mezunları var. KYK borçlarına af gelecek mi merak ediyorlar. Mersin Milletvekili konuya ilişkin açıklamada bulundu. Üniversite öğrenimi devam ederken öğrencilerin kullanmış oldukları ve öğrenimlerine katkıda bulunan kredilerin geri ödeme döneminde ana paranın 3 katı kadar ekstra borca sebep olacak bir faizin kaldırılması gerekiyor ve buna yönelik olarak kanun teklifi verdik şeklinde açıklama yaptı. Teklifin gerekçeleri ve maddeleri de sosyal medya hesabından detaylı olarak paylaşıldı. Bu durumda sonucun ne olacağı bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir