KYK Başvuruları Başladı mı?2020 Yılı KYK Devlet Yurtlarına Girmek İçin Şartlar Nelerdir?

Üniversite için sonuçlarının açıklanması ile birlikte devlet tarafından KYK burs ve kredi yurt başvurusu tarihleri araştırılmaya başladı. Her yıl belirli tarihlerde milyonlarca kişinin gündemi haline gelen bu konu hakkında kesin bir bilgi paylaşılmadı ve başvuru tarihi ne zaman son dakika haber ve gelişmeler…

KYK burs ve yurt başvurusu yüksek öğretim öğrencileri için büyük bir fırsattır ve bu nedenle tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte pek çok öğrenci yerleştirme sonucuna öğrendikten sonra ikamet edecekleri yurt için ve kredi için araştırma yapmaya başladı. Peki, KYK başvuru sayfası ne zaman açılıyor? 

2020 Yılı İçin KYK Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Her yıl ağustos ayı içerisinde KYK başvurularının gerçekleşmesi bekleniyordu. Gençlik ve Spor Bakanlığı Twitter üzerinden konuya ilişkin açıklamada bulundu. Bakanlık ailelerin bizlere emanet ettiği yüzbinlerce üniversitede bugün sağlık ve güvenlik için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz şeklinde açıklamada bulundu. Covid-19 salgını sebebiyle yükseköğretim kurulu başvuru sürecini değerlendiriyor ve kamuoyuyla paylaşacak. Tüm gelişmeler yakından takip ediliyor ve gerekli adımlar bakanlığın sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. Başvuru günü geldiğinde e-devlet sistemi üzerinden başvuruları gerçekleştirebileceksiniz. Geçen yıl 19 Ağustos ile 26 Ağustos arasında başvurular alınmıştı. Bu yıl ise henüz başvuru tarihi kesinleşmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir