Kredi Notunuz mu Düşük? Notunuz Sıfır Olsa Bile 30.000 TL’lik Kredi Çekebilirsiniz! Peki Nasıl?

Devlet bankası olan Ziraat Bank vatandaşa 50.000 TLye kadar kredi desteği sağlarken tek şartı 6 aylık sigortalı bir iş olması. Ayrıca kefil talebinde de bulunmuyor. Ancak talebi her şubede geçerli olan bir konu değil. Kredi notu düşük olan vatandaşa kredi desteği veren bankalar hangileri konuya ilişkin son dakika haber ve detayları…

Kredi notu 0 olana bazı bankalardan destek kampanyaları oluşturuluyor. 30 bin lira 50 bin TLye kadar acil nakit ihtiyacını karşılayabilecek kredi desteği veriliyor. Kredi notu sıfır olan vatandaş dahi bu kredi desteğinden yararlanıyor. Ziraat Bankası vatandaşa 30.000 ve 50.000 TL kredi desteği vermek için yalnızca 6 aylık sigortalı bir işte çalışıyor olma şartını öne çıkarıyor. İşte bankaların talepleri ve sağlamış oldukları kredi destek paketleri…

Kredi Notu 0 Olana İhtiyaç Kredisi Desteği

Kredi kullanmak için vatandaşlardan bazı talepte bulunan bankalar kredi notunun belli bir seyrin üzerinde olması halinde bu krediyi rahatlıkla sağlarken düşük olması sebebiyle de vatandaşa ek seçenekler oluşturuyor. Bankalardan ek şartlar ve kredi notu kötü olan vatandaşlara ihtiyaç kredisi desteği veriliyor. İşte bu vatandaşlar bankalar tarafından talep edilen bazı koşulları sağlamak zorundalar.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olmasına rağmen kredi desteğinden yararlanabilecek pek çok vatandaşın yüzü güldü. Pandemi sürecinde pek çok aile de geçim sağlamakta güçlük çekiyor ve pek çok kişi ödemesi gereken taksitlerini ödeyemiyor. Bu durumda vatandaşlar kredi desteğinden yararlanmak istiyorlar. Ancak bugüne dek bankalarda iyi bir kredi notu oluşturamayan bireyler kredi desteğinden yararlanmak için çaba gösteriyorlar. Kredi notu düşük olanlar yalnızca bazı bankalardan bu dönemde destek kredi alabiliyor. İşte O bankalar…

Vakıfbank

Kamu Bankası olan Vakıfbank daha önce Vakıfbanktan hiçbir kredi desteği sağlamamış müşterilerine düzenli gelir şartıyla kredi imkanı sağlıyor. En az 12 ay sigorta talebi ile banka kredi desteği sağlıyor.QNB FinansbankPandemi döneminde çalışanlara kredi desteği sağlayan banka özellikle kredi notu düşük olan müşterilere de kredi puanını değerlendirip 10.000 TL limitli ve 60 ay vadeli kredi desteği sağlıyor.

Garanti BBVA

Müşterilerine 40 bin TLye kadar kredi desteği sağlayan Garanti Bankası düşük kredi notuna sahip müşterilerinden en az 3 aylık sigortalı çalışması karşılığında destek veriyor. Müşteriler bu koşulu sağladıkları takdirde Garanti BBVA şubelerinden yapacakları başvuru işlemi ile kredi desteği sağlıyorlar.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Çeşitli Kurallar Uyguluyor

Devlet bankalarından olan Ziraat Bankası ihtiyaç sahiplerine kredi notu sıfır olması halinde dahi 50.000 TLye kadar kredi desteği sağlıyor. Bankanın tek şartı 6 aylık sigortanız bulunmasıdır. Şubelere göre bir takım değişiklikler oluşsa da Ziraat Bankası şubelerinden bazıları kefil talebinde bulunabiliyor. Bu durum alacağınız kredi miktarına göre değişiklik gösteriyor.

Garanti BBVA Kredi İçin Talep Ettiği Şartlar?

Vatandaşa en az 3 ay sigortalı olma şartı sunan Garanti Bankası 40 bin TLye kadar kredi desteği sağlıyor. Kimlik bilginiz ile en yakın şubeye başvuru yaparak kredinizin onaylanması halinde uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik kredi notunuz sıfır olsa da kredi kartı talebinde de bulunabilirsiniz. Kredi kartınız için bin lira civarı limit oluşturulacaktır.

QNB Finansbank’tan Kredi Notu “0″ Olanlardan Talep Edilenler

Kredi notunu “0″ olmasına rağmen 3 aylık sigortanız olması halinde Finansbanktan kefille veya kefilsiz olarak kredi başvurusu talebinde bulunabilirsiniz. Kredi limiti 10 bin TL olarak belirlenmekte ve 60 aya kadar vade imkanı sağlanmaktadır. İstiyorsanız düşük limitli bir kart çıkartabilirsiniz.Bahsedilen bankada kredi notunuz sıfır olması halinde kredi çekip düzenli ödeme yaptığınız takdirde 3 ay içinde notunuz düzelecektir ve kredi notunuz yükseldiğinde sıkıntı çekmeden dilediğiniz bankadan kredi desteği alabilirsiniz. Kredi notunuzun yüksek olması önemli bir konudur ve eskiden yapılan hatalar maalesef çoğu zaman kredi notunun düşmesine neden olur.

Kredi Notu Nasıl Oluşur?

Kredi notu banka müşterilerinin bankalar ile olan ilişkilerinin raporu olarak düşünülmektedir. Kredi karnesi olarak görebileceğiniz bu durumda gelir gider durumunuz, şimdiye kadar yapmış olduğunuz kredi başvuruları, kredi kullanma talepleriniz ve akabinde oluşan kredi puanınız sizin rahatlıkla bankalardan kredi çekebilmenizi veya bankalarda karşınıza engel çıkmasını tetikliyor.Kredi notu 900 civarı olanlar kredi çekmekte zorluk yaşayabilir. Kredi almak için en ideal puanın 1200 ve üstü olduğu düşünülüyor. 1500ün üzerinde kredi notu olanlar ise oldukça rahat bir şekilde kredi kullanabilir.

Herkes İçin Kredi Notu Oluşturulur Mu?

Kredi kartı kullananlar daha önce kredi çekenler, kredili mevduat hesabı oluşturanlar veya kredi kullanan biri için kefillik oluşturanlar için kredi sicili oluşmuş demektir. Ancak hiçbir banka ile ilişkiniz olmaması kredi notunuzun sıfır olarak görülmesine neden olur. Hiç kredi kullanmayan veya kredi kartı kullanmayan nasıl kolay kredi alırım düşünüyor. Çünkü bankalarda hiç bir izlenim yaratmamış olmanız sizin avantajınız değil dezavantajlı olduğunuzu gösteriyor. Daha önce hiç kredi kullanmamış olmanız bankanın sizi tanımıyor olduğu anlamına gelir ve bankalar inceleyemedikleri ve hesap geçmişini göremedikleri kişilere kredi vermekte pek de hevesli durmuyorlar. Bu nedenle düzenli ödemelerle mantıklı çözümler üreterek bankalardan kredi kullanmanız veya kredi kartı edinmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir