Kredi Notunuz Düşükse Bu Bankalar Sayesinde 50 Bin TL Kredi Çekebilirsiniz!

Kredi notu düşük olup kredi desteği alamayan vatandaşlar için yeni bir dönem başlıyor. Acil nakit ihtiyacı olan ve kredi notu düşük olan vatandaşlar bankalardan artık ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Başta kamu bankalarından bazıları ve birkaç özel banka buna imkan tanıyor. Kredi notu düşük olduğu için kredi çekemeyen vatandaşa kredi veren bankalar hangileri ve ne kadar kredi veriyorlar? Büyük bir merak konusu haline geldi. İşte! kredi notu düşük olanlara kredi sağlayan bankalar son dakika haber ve gelişmeleri…

Kredi notunun düşük olması sebebiyle banka kapısından geri dönen vatandaşlar artık bu problemi yaşamayacaklar. Kredi notu düşük olmasına rağmen ihtiyaç anında kredi kullanabilecek vatandaşlar 1 ile 1900 arasında puan aralığı ile en riskli, orta riskli, az riskli ve iyi çok iyi olarak sınıflandırılıyorlar. Kredi notu 900 altında olan vatandaşlar için bankalar kredi vermek istemiyor. Ancak kredi almak isteyenler genel olarak ideal 1200 puan da olmalıdırlar. 1500ün üzerindekiler ise çok rahat kredi kullanabiliyor. Peki, hangi bankalar kredi notu düşük vatandaşlara kredi veriyor?

Nakit ihtiyacı olduğu halde kredi notunun düşük olması sebebiyle kredi kullanamayan vatandaşlara sevindirici haber geldi. Sayısı çok yüksek olmasa da bazı bankalar ihtiyacı olan vatandaşa kredi notuna bakmaksızın kredi veriyor. Birkaç banka tarafından kredi notu “0″ olan veya düşük olan vatandaşlara kredi imkanı sağlandı. İşte! bu bankalar ve kredi başvuru talepleri… 

Kredi Notu Düşük Vatandaşa Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olmasına rağmen zor durumda olan vatandaşa destek yine kamu bankalarından sağlanıyor. Ancak birkaç özel bankada kredi notu sıfır olsa bile vatandaşlara hizmet vermeye kabul ediyor.

Vakıfbank, Ziraat Bankası, Garanti BBVA ve Finansbank vatandaşlara ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi imkanı sağlıyor. Ancak bu bankalarında bazı şartları bulunuyor.

Vakıfbank Kredi Şartı

Devlete bağlı bir banka olarak Vakıfbank vatandaşın mağdur olmasına izin vermiyor. Bugüne dek banka ile çalışmamış vatandaşlara kredi imkanı veriyor. Kredi tutarı ise vatandaşın maaşına bağlı maaşın 15 katına kadar kredi kullanma fırsatı sağlıyor. Üstelik daha önce hiç kredi kartı kullanmamış olsanız bile banka kredi olanağı sunuyor. Belirtilen kurallar doğrultusunda yalnızca 1 yıllık sigortanızın olması talep ediyor ve işlerinizde her ay düzenli olarak sigortanızın yatırılması durumunda maaşınızın 15 katı kadar kredi çekebilmeniz mümkün.

Garanti BBVA Kredi Şartı

Garanti BBVA tarafından kredi notu düşük hatta sıfır olan vatandaşa 3 aylık sigortası olması karşılığında kredi imkanı veriliyor. 40.000 TLye kadar kredi kullandıran bu banka kimlik bilgileriniz de en yakın şubeye başvurmanız halinde kredinizi onaylıyor ve uygun faiz ile kredi desteği sunuyor. Üstelik kredi notu sıfır olanlar için de kredi kartı desteği sağlıyor. 1000 liraya kadar limit oluşturuyor…

Ziraat Bankası Kredi Şartı

Devlete bağlı çalışan Ziraat Bankası kredi notu düşük olan ve ihtiyaç sahibi bulunan vatandaşlara 50.000 TLye kadar kredi destek imkanı sağlıyor. Banka bu krediyi alabilmeniz için tek şart 6 aylık sigortanız bulunuyor olması şubeler bazı uygulamalarda değişiklik yapsa da bir takım Ziraat Bankası şubeleri kefil talebinde bulunabiliyorlar. Ancak başvurunuzu mobil bankacılık üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Şartı

Vatandaşa destek olmak isteyen bankalardan biri de QNB Finansbank oluyor. Kredi notunuz sıfır olsa da 3 aylık sigortanız olması halinde en yakın bankaya giderek kefilliğiniz ile birlikte başvuru gerçekleştirebilirsiniz. 10 bin liraya kadar kredi veren bu banka 60 ay vade imkanı sağlıyor. Üstelik kredi kartı talebinde bulunursanız düşük limitli bir kart sahibi olabilmeniz de mümkün olacak. Kredi notunuzun düşük olması halinde kredi çekseniz ve ödeme yaptığınızda 3 ay içinde krediniz yükselecektir. Kredi notunuz yükseldiğinde sıkıntı çekmeden istediğiniz bankadan kredi çekebilirsiniz. Kredi notunuzun yüksek olması gelecekte bankalarda sözünüzün geçmesi için büyük bir etki sağlayacaktır.

Kredi Notu Nasıl Belirlenir?

Vatandaşlara kredi desteği sağlayan bankalarda ilişkinizin analiz sonucu kredi notunuzu belirliyor. Daha önce kullanmış olduğunuz kredilerde ödeme düzeniniz, gelir gider durumunuz ve şimdiye kadar yapmış olduğunuz başvurular yani yoğun olarak kredi kullanıp kullanmadığınız kredi karnenizin oluşmasını sağlayacaktır.

1 ile 1900 puan arasında puanlama yapılmaktadır. En riskli, az riskli, orta riskli, iyi ve çok iyi olarak sınıflandırılan gruplarda değerlendirirsiniz. Kredi notu 900’ün altında olan vatandaşlar için bankalar genellikle kredi vermek istemiyor. Kredi almak için genel olarak ideal notunuzun 1200 ve üzeri olması gerekiyor. 1500ün üstündekiler ise yüksek limitli kredi kullanabiliyor.

Her Vatandaş İçin Kredi Notu Oluşturulur mu?

Kredi kartı kullanan ve bankalardan kredi çeken vatandaşların kredili mevduat hesabında kredi kullanan birine kefil olan herkesin kredi sicili oluşur.

Kredi notu “0″ olması ise bankalarla hiç ilişkiniz olmaması halinde gündeme gelmektedir. Hiç kredi kullanmamış veya kredi kartı olmamış vatandaşlar “0″ kredi notu ile değerlendirilir. Bu kişilerin de kolay kredi çekmesi mümkün görünmüyor. Ancak düzenli bir gelirlerinin olması ve ödeme limitlerinin de yüksek olması rahatlıkla kredi çekebilmelerine imkan tanıyor. Kolay kredi kullanabilmek için bankalarla aranızda iyi bir ilişki kurmanız gerekiyor ve ödeme planınızın düzenli bir şekilde sürdürülmesi de en büyük etkenler arasında…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir