Kredi Kartında Biriken Puanlara Dair Kritik Açıklama


Her yılın sonu yaklaşırken gündeme gelen kredi kartı puanlarıyla ilgili yetkililerden önemli bir duyuru yapıldı.
Vatandaşların genellikle yıl sonunda puanlarının silineceğini düşünmesi ve özellikle sosyal medyadan bu konuda yapılan paylaşımlar, herkesin bu konuyla ilgili merakını artırdı. Kredi kartında yaptığı harcamalar sebebiyle puanları birikenlerin bir çoğu 31 Aralık gelmeden bu puanlarını tüketmeye çalışıyordu. Yetkililer bu konuya yaptıkları açıklamayla açıklık getirdi.
    
Genel olarak yıl içinde yapılan alışverişler sonucu kazanılan puanların yıl başında silinmeyeceğini belirten yetkililer, bazı özel kampanyalardan kazanılan puanların ise geçerlilik süresi olduğunu ve bir kısmının yıl başından sonra silinebileceğini açıkladı. Bankalar tarafından hiçbir bildirim yapılmadan sırf yeni yıla girildi diye puan silinmesinin kanunlara da aykırı olduğunu belirten yetkililer bu duruma yaşayanların bankaya müracaat ederek puanlarını geri talep etmesi gerektiğini hatırlattı.
 

    
Bankacılık sektöründeki yetkili kişilerin bu açıklamasına paralel olarak Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası ve daha birçok bankanın önde gelen isimleri de benzer açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan sonra kredi kartındaki puanları nereye harcayacağını şaşıran vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Exit mobile version