Katıldığı programda eski bakan Nihat Ergün, istifa sebebini açıkladı

AKPden ayrılmasının ardından DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı olan Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Karar TVde katıldığı canlı yayında AKPden ayrılmasının nedeninin karşılıklı güvensizlik olduğunu söyledi.

Yayında AKP’den istifa etmesiyle ilgili soruları da yanıtlayan Ergün, siyasette hevesini alamamış, hevesi yarım kalmış insanlar olmadıklarını kaydetti.

Ergün siyaset yapmak için çok fazla bir kişisel sebebi olmadığını ifade ederek “Kaldı ki bizim Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ayrılma sebebimiz kişisel geçimsizlik değil, karşılıklı güvensizlik. Bu güven kaybını besleyen birçok olay var. Bunun bir kısmı kamuoyu önündeki olaylar, bir kısmı kamuoyu dışındaki olaylar” dedi.

Ergün sözlerine şöyle devam etti:

“BUGÜN HER KONUYU KONUŞABİLİRİZ”

Bir gün Bakanlar Kurulu tutanağı açıklandığında, bir gün Parti Kurulu tutanakları açıklandığında kimin ne söylediği açıkça bilinecektir. Türkiye’de muhafazakar partiler genelinde kamuoyu önünde tartışma çok olağan bir şey değil. Farklı bir kültür var ve bu demokratik bir kültür değil. O gün yapılamaması bugün de yapılamayacağı anlamına gelmiyor. Bugün günü geldiğinde her konuyu konuşabiliriz. Konu bazlı bakmak lazım, hangi konu gündemimize gelecekse konuşabilmemiz mümkün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir