Kanserin Gelecekte Nasıl Bir Hastalık Olacağı Açıklandı


Onkoloji uzmanı olan ve kendi hastalığının da teşhisini koyarak hastalığa boyun eğen Prof Dr. Mustafa Samur anısına Antalya’da kanserle ilgili geniş katılımlı bir zirve yapıldı. “Onkoloji’de İz Bırakanlar” isimli zirveye tüm dünyadan uzmanlar katıldı.
    
Yapılan zirvede kanserle ilgili birçok teşhis ve deneyim ortaya koyulurken, bir profesör tarafından yaplan açıklamalar oldukça dikkat çekti. Kariyerini Amerika’da sürdüren Prof. Besim Öğretmen kanserin ileri yaşlara gelmiş kişilerde daha fazla ortaya çıktığını söyledi. Dokuların yaşlanmasıyla birlikte kanser hücrelerinin oluşumu ve büyümesinin de kolaylaştığını açıklayan Besim, bu 2 probleme de aynı anda çare olacak şekilde tedavilerin geliştirilme aşamasında olduğunu açıkladı.
 

    
Hem kanser hücrelerine, hem de yaşlılıkla birlikte gelen zayıf dokuların gençleştirilmesine yönelik bir ilacın da üretildiğini belirten Besim test aşamalarının sürdüğünü belirtti.

İLAÇLARLA KONTROL ALTINDA TUTULABİLECEK BİR DURUMA GELMESİ
    
Prof. Besim Öğretmen yaptığı açıklamayla birlikte kansere yeni bir bakış açısı da getirdi. Halihazırda uygulanmakta olan tedavilerin tümünün kanseri tamamen yok etmeye çalıştığı, fakat aslında kanserle yaşamaya göre tedbirler alınması gerektiğini ifade eden Besim Öğretmen, önümüzdeki yıllarda kanser hastalığının bir nezle gibi herkeste görülebileceğini ve şeker hastalarında olduğu gibi ilaçlarla kontrol altında tutulabilecek bir duruma gelmesinin beklendiğini ifade etti.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir