Johnny Depp’e 100 Milyon Dolarlık Dava Şoku! Eski Eşi Hakkında Dava Açtı!

ABDli aktris Amber Heard, aktör eski eşi Johnny Deppin kendisine karşı yürüttüğünü öne sürdüğü karalama kampanyasına karşı harekete geçti ve 100 milyon dolarlık dava açtı. Depp ise daha önce 50 milyon dolarlık dava açmıştı.

Independent Türkçenin Metrodan aktardığı habere göre, 9 Ağustos tarihli mahkeme belgelerinde 34 yaşındaki oyuncu, Deppin kendisine yönelik “tacizi” sürdürdüğü ve “kontrolsüz biçimde hızla artan istismara” maruz kaldığı yönündeki iddialarını tekrarlıyor.Öte yandan 57 yaşındaki Depp ise, Heardın iddialarını reddediyor ve evlilikleri boyunca şiddet uygulayan kişinin Heard olduğunu öne sürüyor. Heardın sunduğu belgelerde Deppin kendisine “f…..”, “mendebur domuz” gibi aşağılayıcı ifadeler yönelttiği iddiası da bulunuyor. 

SOSYAL MEDYADA KARALAMA İDDİASI

Heardın avukatları, “Depp, internet üzerinden düzenlediği ve yönettiği karalama kampanyasıyla Heardı itibarsızlaştırmaya, onun kariyerine, ününe ve geçim kaynağına müdahale etmeye çalışıyor” iddiasında bulunuyor.

SAHTE HESAP İDDİASI

Ayrıca Deppin karalama kampanyası kapsamında “Heardın Twitter hesabını hedef almak ve yapacağı sözleşmeleri etkilemek için hem gerçek hem de sahte sosyal medya hesaplarını kullandığı” öne sürüldü. Bununla birlikte belgelerde şu ifadeler de yer aldı:Bu hesapların çoğu Heardı karalayıp taciz ederken, Deppin avukatı Adam Waldmanı övüyordu.

İFTİRA DAVASI HENÜZ BİTMEDİ

Karayip Korsanları filmindeki Kaptan Jack Sparrow karakteriyle de tanınan Depp ise daha önce Heardın 2018de Washington Postta şiddete maruz kaldığına dair kaleme aldığı makalesine karşı 50 milyon dolarlık dava açmıştı.Depp ayrıca kendisini “Eşini döven biri” diye niteleyen The Sun gazetesinin yayın hakları sahibi News Group Newspapersa (NGN) da dava açmıştı. Kısa süre önce aktörün The Suna açtığı dava Londrada görülmüştü. Ancak davanın kararı henüz verilmiş değil.Her ne kadar The Sun ve Depp arasındaki davanın sonucunun eylülde açıklanması beklense de Heard ve Depp arasındaki gerilim kısa süre içinde sonlanacakmış gibi görünmüyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir